سامانه سهام عدالت برای اعلام نحوه مدیریت سهام باز شد

به گزارش وبلاگ 1 کد، در سایت www.samanese.ir این امکان فراهم شد که صاحبان سهام عدالت با مراجعه به صفحه مربوط به خود در این سامانه انتخاب کنند که مدیریت سهام عدالت در اختیار خودشان باشد و یا از طریق شرکت های سرمایه گذاری استانی این کار انجام شود.

سامانه سهام عدالت برای اعلام نحوه مدیریت سهام باز شد

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ 1 کد، روز گذشته رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: از فردا یک دسترسی را برای مردم آماده می کنیم و در اختیار آن ها قرار می دهیم تا اعلام کنند که آیا می خواهند سهام عدالت در اختیار خودشان باشد و خود نسبت به سهام مدیریت و مالکیت داشته باشند و یا به دنبال این هستند تا به صورت غیرمستقیم از طریق شرکت های سرمایه گذاری استانی مورد معامله قرار بگیرند.

بر این اساس از لحظاتی پیش در سایت www.samanese.ir این امکان فراهم شده است و صاحبان سهام عدالت با مراجعه به صفحه مربوط به خود در این سامانه می توانند انتخاب کنند که مدیریت سهام عدالت در اختیار خودشان باشد و یا از طریق شرکت های سرمایه گذاری استانی این کار انجام شود.

سازمان خصوصی سازی در شرح استفاده از روش سهام داری مستقیم نوشته است:

سهام دار محترم سهام عدالت، در صورت انتخاب آزادسازی به روش مستقیم، مالکیت و مدیریت سهام عدالت به صورت مستقیم و بدون واسطه با لحاظ مراتب ذیل به شما تخصیص و انتقال می یابد:

به میزان سهام تخصیص یافته به هر فرد در شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت و به تناسب ارزش مقطع واگذاری، تعدادی از سهام 36 شرکت بورسی به شما تخصیص خواهد یافت. علاوه بر آن، این دسته از سهام داران سهام عدالت، به ازای سهام شرکت های غیر بورسی سرمایه پذیر سهام عدالت، سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی را نیز دریافت خواهند نمود.

در این حالت مسئولیت حفظ، نگهداری و مدیریت سهام اختصاص یافته به عهده سهامدار بوده و در راستای حفظ ارزش سهام تخصیص یافته، قابلیت نقل وانتقال سهام مزبور به غیر و فروش آن بر اساس محدودیت های زمانی و مقداری معین شده توسط شورای عالی بورس صورت خواهد گرفت.

مطابق قانون تجارت شما سهامدار محسوب شده و از مزایای سهام تخصیص یافته ازجمله سود و ... بهره مند خواهید شد.

خاطرنشان می سازد دو ماه پس از تاریخ انتخاب روش مذکور می توانید با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) از تعداد سهام تخصیص یافته نزد شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت مطلع شوید.

شایان ذکر است بهره مندی از خدمات قابل ارائه ازجمله ایجاد امکان معامله پذیری سهام تخصیص یافته در آینده منوط به مراجعه به سامانه سجام، ثبت نام و احراز هویت در مراکز معین شده می باشد.

شرحات مربوط به استفاده از روش سهام داری غیر مستقیم نیز به شرح زیر است:

سهام دار محترم سهام عدالت، در صورت انتخاب آزادسازی به روش غیرمستقیم، مالکیت و مدیریت سهام عدالت شما با لحاظ مراتب ذیل از طریق شرکت های سرمایه گذاری استانی ساماندهی خواهد شد و شما حق انتقال به غیر و دخل و تصرف در آن را نخواهید داشت.

با این تفویض اختیار، سهام شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت متعلق به شما توسط شرکت های سرمایه گذاری استانی ساماندهی خواهد شد.

سهام مزبور در قالب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله (70%) و صندوق های سرمایه گذاری پروژه استانی (30%) ساماندهی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سامانه سهام عدالت برای اعلام نحوه مدیریت سهام باز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه سهام عدالت برای اعلام نحوه مدیریت سهام باز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید