هشدار فائوچی درباره اثر منفی اعتراضات طرفداران ترامپ بر اقتصاد آمریکا

به گزارش وبلاگ 1 کد، مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا گفت تظاهرات در اعتراض به مقررات محدودکننده به دعوت ترامپ، نتیجه عکس خواهد داد و بازگشایی اقتصاد را به تعویق می اندازد.

هشدار فائوچی درباره اثر منفی اعتراضات طرفداران ترامپ بر اقتصاد آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 1 کد، آنتونی فائوچی، مقام ارشد دولت آمریکا در حوزه بیماری های واگیردار روز دوشنبه هشدار داد تظاهرات در مخالفت با فرمانداران و در اعتراض به مقررات محدودکننده دوران کرونا، نتیجه عکس خواهد داد و بازگشایی اقتصاد آمریکا را به تعویق می اندازد.

او گفت: واضح است که از منظر اقتصادی، این اقدامات ضربه زننده است. اگر نتوانیم ویروس را تحت کنترل درآوریم، اقتصاد بهبود نخواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری هیل وابسته به کنگره آمریکا، بسیاری از کارشناسان بهداشت عمومی آمریکا مانند فائوچی معتقدند اگر محدودیتهای تردد و فاصله گذاری اجتماعی خیلی سریع برداشته شود، موج جدیدی از همه گیری ایجاد خواهد شد که می تواند به لحاظ اقتصادی آسیب زا باشد.

یک روز بعد از آن که ترامپ دستورالعمل خود برای بازگشایی اقتصاد فلج شده آمریکا را گفت، در توئیتر با کلماتی که این روزها هوادارانش برای نشان دادن اعتراض خود به محدودیتها از آنها استفاده می کنند، نوشت: میشیگان را آزاد کنید!، ویرجینیا را آزاد کنید! و مینه سوتا را آزاد کنید!.

هواداران ترامپ بدون توجه به قوانین قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی در ایالت های کنتاکی، فلوریدا و مینه سوتا دست به تظاهرات زدند و حمایت خود را از آغاز فعالیت های مشاغل گفتند.

با این که قرنطینه و محدودیتها از سوی فرمانداران ایالتها و مقامات محلی برقرار می شوند، رئیس جمهور آمریکا تا به امروز بارها برای بازگشایی هر چه سریعتر فعالیتهای اقتصادی ابراز تمایل و در روزهای گذشته ادعا کرده که او برای انجام این کار اختیار تام دارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "هشدار فائوچی درباره اثر منفی اعتراضات طرفداران ترامپ بر اقتصاد آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار فائوچی درباره اثر منفی اعتراضات طرفداران ترامپ بر اقتصاد آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید