قیمت نفت افت کرد

به گزارش وبلاگ 1 کد به نقل از رویترز، روز چهارشنبه با ایجاد شک و تردیدهایی در خصوص توافق اوپک و روسیه برای تمدید توافق کاهش فراوری خود تا انتها 2018، و گزارش افزایش غافلگیرکننده ذخایر انبارهای نفت خام آمریکا، قیمت های نفت افت کرد.

قیمت نفت افت کرد

قیمت قراردادهای پیش خرید نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا (دابلیوتی آی) در ساعت 15:17 دقیقه به وقت تهران به بشکه ای 57.74 دلار رسید که 22 سنت یا 0.3 درصد نسبت به قیمت بسته شده قبلی خود کاهش داشت.

قیمت نفت برنت، بنچ مارک جهانی قیمت نفت هم با 22 سنت کاهش به بشکه ای 63.39 دلار رسید.

تاجران می گویند دابلیوتی آی با گزارش موسسه سوخت آمریکا در روز سه شنبه که نشان می داد ذخایر انبارهای نفت آمریکا در هفته منتهی به 24 نوامبر با 1.8 میلیون بشکه افزایش به 457.3 میلیون بشکه رسیده است، تحت فشار نهاده شد و افت کرد.

در اواخر روز چهارشنبه به وقت آمریکا (صبح پنج شنبه به وقت تهران) داده های رسمی ذخایر انبارهای نفت آمریکا منتشر خواهد شد.

همچنین آغاز به کار تدریجی خط لوله کی استون از روز سه شنبه و انتقال مجدد نفت خام کانادا به آمریکا هم بر افت قیمت نفت خام آمریکا تاثیر گذاشت.

روز چهارشنبه وزیران نفتی از سازمان کشورهای صادر نماینده سوخت و سایر فراورینمایندگان بزرگ آغاز به گردهم آمدن در وین نموده اند تا روز آینده در خصوص تمدید توافق کاهش فراوری روزانه 1.8 میلیون بشکه ای خود بحث نمایند. این توافق در افزایش 40 درصدی قیمت ها از نیمه سال جاری تا کنون موثر بوده است.

انتظار می رود که فراورینمایندگان نفت در دیدار روز پنجشنبه خود بر سر تمدید توافق کاهش فراوری خود، توافق نمایند. اما مدت زمان تمدید توافق همچنان مورد سوال باقی مانده است و این بازارها را مضطرب نگه داشته است.

منابع اوپک روز سه شنبه اعلام کردند که احتمالا در اجلاس اوپک در وین کاهش فراوریات تا سرانجام 2018 تمدید خواهد شد اما گزینه ای برای بازنگری این توافق در ماه جون اضافه خواهد شد.

عدم تمایل برای یک تمدید قدرتمند، بیشتر از طرف روسیه ایجاد شد چرا که این کشور نگران بود که تمدید طولانی مدت توافق باعث داغ شدن بیش از حد بازارها گردد و این باعث تقویت ناپایدار واحد پول روسی، روبل شده که این می تواند به صادرات این کشور آسیب بزند.

همچنین افزایش قیمت ها می تواند باعث افزایش فراوری آمریکا که در حال حاضر هم به طور قابل توجهی اوج گرفته است گردد که این تا حدی کاهش فراوریات اوپک را جبران می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "قیمت نفت افت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت افت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید