تهیه سناریوی نفت 25 دلاری در روسیه

به گزارش وبلاگ 1 کد، بانک مرکزی روسیه در پیش بینی جدید خود احتمال کاهش قیمت نفت تا رکورد 25 دلار در هر بشکه در سال 2020 را عنوان نمود.

تهیه سناریوی نفت 25 دلاری در روسیه

به گزارش وبلاگ 1 کد، بانک مرکزی روسیه در پیش بینی اقتصادکلان خود پیش بینی نموده است قیمت نفت به دلیل تقاضای اندک برای نفت و فرآورده های نفتی در سطح دنیا و همچنین رشد مایوس کننده اقتصاد دنیای، ممکن است به رکورد پایینی سقوط کند.

این سناریو تنها یک احتمال است که از سوی بانک مرکزی روسیه پیش بینی شده است. اگر چنین سناریویی تحقق پیدا کند، نرخ تورم روسیه در سال میلادی آینده ممکن است به هفت یا هشت درصد افزایش پیدا نموده و فراوری ناخالص داخلی این کشور به 1.5 تا دو درصد کاهش پیدا کند.

روسیه بودجه خود را بر مبنای قیمت پایین نفت برنامه ریزی نموده با این حال قیمت 25 دلار هر بشکه نفت بسیار پایین است.

یکی از دلایلی که روسیه در مقایسه با سایر فراوریکنندگان نفت، خود را با قیمت پایین وفق داده، این است که ارز این کشور هنگامی که قیمت نفت کاهش پیدا می نماید، ضعیف می گردد. شرکت های نفتی روسیه می توانند در زمان ضعیف شدن ارزش روبل از عهده مخارج خود برآیند اما همچنان صادرات نفت شان به دلار آمریکا انجام می گیرد. به علاوه مالیات های شرکت های نفتی روسیه به شکلی طراحی شده تا در زمان کاهش قیمت نفت، کمتر گردد و این عامل به فراوریکنندگان این کشور امکان می دهد در برابر قیمت های پایین تاب بیاورند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، بودجه 2010 روسیه بر مبنای نفت 40 دلاری بوده است در حالی که عربستان به قیمت 80 دلار و به گفته بعضی حتی 85 دلار هر بشکه نفت برای متعادل کردن بودجه خود احتیاج دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تهیه سناریوی نفت 25 دلاری در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه سناریوی نفت 25 دلاری در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید