برنامه هواوی برای مبارزه با محدودیت ها چه خواهد بود؟

یکی از بزرگترین قربانیان جنگ تجاری بین دو ابر قدرت جهان هواوی است که پس از تحریم از سوی گوگل و دیگر شرکت های آمریکایی به دنبال راهکارهایی برای جان به در بردن از مهلکه است. پیش از این تحریم های آمریکا ZTE را به زانو درآورده بود اما داستان هواوی فرق می نماید. این شرکت زیربنایی قوی دارد و تقریبا خود را برای این شرایط آماده نموده بود.

برنامه هواوی برای مبارزه با محدودیت ها چه خواهد بود؟

تحریم هواوی به معنای فقدان اپ ها و سرویس های گوگل نظیر پلی استور در گوشی های بعدی این شرکت است. از طرف دیگر احتمالا برنامه های آنها برای توسعه جایگزین اندروید هم به این زودی آماده نمی گردد؛ در نتیجه این شرکت فعلا روی تقویت فروشگاه اپلیکیشن خود به نام اپ گالری تمرکز نموده اما همزمان در حال مذاکره با مارکت Aptoide است و شاید این فروشگاه را به عنوان جایگزین گوگل پلی در اختیار کاربران قرار دهد.

پائولو ترزنتوس، مدیرعامل Aptoide علی رغم اعلام خبر مذاکره با هواوی، تاکید نموده که هنوز هیچ چیز قطعی نیست. دلایل بسیاری برای این همکاری وجود دارد، نخست اینکه Aptoide یکی از بزرگترین مارکت های اپلیکیشن اندروید است و قبلا تجربه همکاری موفقی را با اوپو داشته است. در ثانی دفتر مرکزی Aptoide در پرتغال واقع شده و در نتیجه تحریم های وزارت بازرگانی آمریکا تاثیر چندانی روی آنها نخواهد داشت.

اپ گالری هواوی تا خاتمه سال 2018 حدود 50 میلیون کاربر اروپایی را جذب نموده اما به پای Aptoide با 200 میلیون کاربر و میزبانی 900 هزار اپلیکیشن نمی رسد. هرچند یکی دیگر از سناریوهای محتمل یکپارچه سازی محتوای مارکت Aptoide با اپ گالری است. هواوی در کنار مذاکره با این شرکت از توسعه دهندگان هم خواسته محصولاتشان را مستقیما روی اپ گالری آپلود نمایند.

منبع: انتخاب

به "برنامه هواوی برای مبارزه با محدودیت ها چه خواهد بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه هواوی برای مبارزه با محدودیت ها چه خواهد بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید