اگر در بازار سهام ضرر نموده اید این 10 فرمان را بخوانید

به گزارش وبلاگ 1 کد، یکی از کارشناسان بازار سرمایه در صفحه اینستاگرامی خود مطلبی در مورد ریزش های اخیر شاخص کل بورس منتشر نموده است و از سهامداران متضرر و یا تازه واردان به این بازار خواسته است تا به توصیه های وی عمل نمایند.

اگر در بازار سهام ضرر نموده اید این 10 فرمان را بخوانید

به گزارش وبلاگ 1 کد به نقل از خبرآنلاین، یکی از کارشناسان بازار سرمایه در صفحه اینستاگرامی خود از سهامداران خواست تا آرامش شان را حفظ نمایند و به عنوان کسی که انواع بالا و پایین های بازارهای اقتصادی را دیده به وی اعتماد نمایند و به 10 توصیه اش در این خصوص عمل نمایند:

  • 6 نشانه برای شناسایی بهترین زمان فروش سهام

1- امروز آخر جهان نیست، پس عزا نگیرید و غمگین و افسرده و عصبانی نباشید و به جای بروز احساسات، فرصت خوبی است که بیشتر فکر کنید.

2- هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است و بازار در طی چند روز و با دخالت حقوقی ها می تواند به روزهای قبل برگردد. این کاهش ها از اصول و بدیهیات هر بازار اقتصادی همانند بورس یا فارکس یا رمرز ارزها و غیره است و هیچ بازاری همواره صعودی یا همواره نزولی نیست.

3- بازار #بورس ایران در طی چند ماه گذشته رشد افسانه ای داشته است و ممکن است خیلی از شما با سودای این رشد خیلی دیر وارد بازار شده و فقط اصلاح اخیر نصیب شما شده باشد، پس بدانید که زیان و کاهش هم بخشی از این بازی است و برای مدیریتش باید به اصول بدیهی برگردید.

4- حتی اگر یک بازار سود افسانه ای دارد، هیچ وقت همه دارایی خود را در یک بازار سرمایه گذاری نکنید، چه بورس، چه مسکن، چه ارز و طلا و چه سپرده بانکی. دارایی خود را مثل یک پیتزا در اسلایس های مختلف توزیع کنید و به اصل تشکیل سبد دارایی در بازارهای مختلف باور داشته باشید.

5- سطح ریسک شخصی خود را بشناسید و سرمایه گذاری هایی متناسب با سطح ریسک خود انتخاب کنید. با سطح ریسک پایین، دنبال حداکثر سودهای ممکن نباشید.

6- سرمایه گذاری یک امر کاملا شخصی است و برای هر فرد ویژگی های متفاوتی دارد، پس در سرمایه گذاری از روی دست هم کپی نکنید.

7- اگر تخصص ندارید و با تحلیل آشنا نیستید، هرگز مستقیم وارد بازارهای اقتصادی نشوید و از ابزارها و روش های واسطه ای بهره ببرید.

8 - همواره با دارایی های مازاد خود وارد بازارها شوید، هرگز پول منزل و ماشین زیر پای خود را با سودای سود وارد هیچ بازاری نکنید و اگر هزینه های روتین زندگی شما وابسته به سرمایه گذاری شماست، انتخاب بازار سرمایه گذاری شما کاملا متفاوت است.

9- به سودهای عجیب و خارج از عرف مشکوک باشید و تردید نکنید که سودها و رشدهای هیجانی کوتاه مدت است و بازارها پس از مدتی به روال منطقی خود برمی گردند.

10- نترسید! نترسید! نه هیچانی وارد شوید و نه هیجانی خارج شوید و روزهای سبز و پر سود هم در انتظار شماست، فقط زمانش شاید معلوم نباشد.

  • 4 دلیل برای ریزش تاریخی بورس | شاخص کل در یک روز 3 درصد افت کرد | یک کارشناس: اصرار بر نفروختن سهام عدالت درست نیست
منبع: همشهری آنلاین

به "اگر در بازار سهام ضرر نموده اید این 10 فرمان را بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر در بازار سهام ضرر نموده اید این 10 فرمان را بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید