3000 نیروی متخصص وارد کادر درمانی کشور می شود

به گزارش وبلاگ 1 کد، قاسم جان بابایی گفت: بر اساس برنامه ریزی موجود طی امسال، سه هزار نیروی متخصص وارد کادر درمانی کشور خواهند شد.

3000 نیروی متخصص وارد کادر درمانی کشور می شود

به گزارش ، قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یک روزه به استان زنجان در جمع وبلاگ 1 کد این استان گفت: بعد از گذشت شش ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور توانستیم زیرساخت های لازم برای ارتقاء خدمات به مردم را فراهم کنیم به طوری که در طول مدت مذکور یک هزار و 500 تخت ویژه با تجهیزات ونتیلاتور در کشور راه اندازی کردیم.

جان بابایی با بیان اینکه 3 هزار نیروی متخصص در حال ورود به کادر درمانی در سطح کشور است، گفت: اعتبار های لازم جهت این امر اختصاص داده شده است و نیرو های کادر درمان اعم از پزشک عمومی، متخصص و پرستار در دستور جذب کار در تمام استان ها واقع شده است.

او افزود: در روز های ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تنها یک آزمایشگاه تشخیص بیماری را انجام می داد، اما در حال حاضر تعداد آزمایشگاه های تشخیص ویروس کرونا به 190 مورد افزایش یافته است.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تعداد تخت ها در بیمارستان بسیار محدود است و لازم است مردم نهایت مراعات را در رعایت موازین بهداشتی داشته باشند،گفت: دانشگاه علوم پزشکی تلاش های بسیاری انجام داده تا ظرفیت تخت ها را به نحوی نگهداری نماید که مردم نگران کمبود تخت نباشند اما با این حال تنها با رعایت موازین بهداشتی توسط مردم است که می توان شرایط را تحت کنترل در آورد.

او با اشاره به اینکه علاوه بر مشکل کمبود تخت، کمبود نیروی انسانی و خستگی کادر درمانی نیز مطرح است، عنوان کرد: مردم باید بیش از پیش دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند تا از بحران پیش آمده عبور نماییم.

ب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "3000 نیروی متخصص وارد کادر درمانی کشور می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3000 نیروی متخصص وارد کادر درمانی کشور می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید