گیرودار تجدیدپذیرها با سازمان برنامه و بودجه حل شد؟

به گزارش وبلاگ 1 کد، رییس سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق گفت : مذاکرات متعددی با سازمان برنامه و بودجه برای اخذ عوارض برق و هزینه آن برای توسعه تجدیدپذیرها انجام شده و امیدواریم که سال جاری شرایط بهتری برای این انرژی رقم بخورد.

گیرودار تجدیدپذیرها با سازمان برنامه و بودجه حل شد؟

سید محمد صادق زاده در گفت وگو با وبلاگ 1 کد، با بیان این که از ابتدای سال تاکنون مجموعا 150 میلیارد تومان پول را از خزانه بابت صورت حساب به صورت کامل به شرکت های فراوری کننده برق پرداخت نموده ایم، اظهار کرد: بر اساس مذاکرات انجام شده با سازمان برنامه و بودجه قرار گردیده است تا 100 میلیارد تومان دیگر را به ساتبا پرداخت کند تا صورت حساب ها دچار تاخیر نشوند.

وی اضافه نمود: این مساله را با سازمان برنامه و بودجه توافق نموده ایم که اگر پرداخت صورت حساب های شرکت برق با تاخیر روبرو شد، طبق قانون برنامه ششم توسعه جریمه تاخیر به آنها تعلق بگیرد و این جریمه تاخیر به دلیل این که منابع برق از مردم وصول گردیده است و در خزانه نیز موجود است از طرف دیوان عدالت کشور جریمه غیر ضرور تشخیص داده گردیده است که از منابع دولت قابل پرداخت نیست.

رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق، بیان کرد: در این شرایط قطعا مسئولانی که در جریان پرداخت عوارض برق تاخیری ایجاد نموده اند مسئول خواهند بود و باید در مقابل دیوان محاسبات پاسخگو باشند.

وی تاکید نمود : با سخت گیری هایی که دیوان محاسبات کشور در این موضوع اعمال نموده است، امیدواریم که مسئله ای ایجاد نگردد و این مساله به طور کامل حل گردد.

صادق زاده با اشاره به این که در سال 96 جرایم تاخیر تعلق گرفت که تاکنون بلاتکلیف است، گفت : اکنون منتظر هستیم تا از طریق سازمان برنامه و بودجه این مساله معین تکلیف گردد و امیدواریم که این تجربه تلخ دیگر در سال 97 تکرار نگردد.

سال 1396 معادل 1100 میلیارد تومان برای توسعه تجدید پذیرها پیش بینی گردیده بود که 600 میلیارد تومان آن پرداخت نشد. البته سال جاری نیز در تخصیص منابع ایجاد گردیده تاخیر ایجاد شد و تنها 50 میلیارد تومان به این حوزه تخصیص یافته است.

البته طبق اعلام ساتبا در حال حاضر هیچ کدام از نیروگاه های تجدیدپذیر طلبی از ساتبا و وزارت نیرو ندارند و اگر سازمان برنامه و بودجه پرداختی را انجام نداد، اجازه نداریم که این مساله در پرداخت صورت حساب ها مسئله ای ایجاد کند.

معاون وزیر نیرو و مدیر عامل سازمان انرژی های تجدیدپذیر ایران گفت: علی رغم این که سال گذشته سازمان برنامه و بودجه عوارضی را که از مردم برای برق رسانی روستایی و توسعه تجدیدپذیرها در نظر گرفته گردیده بود، برای هزینه های جاری صرف کرد، اما سال جاری مقرر شد که 600 میلیارد تومان از این منابع را تخصیص دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گیرودار تجدیدپذیرها با سازمان برنامه و بودجه حل شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیرودار تجدیدپذیرها با سازمان برنامه و بودجه حل شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید