گردشگران دنبال چراغ قرمز خوب و خیابان خط کشی شده نیستند!

به گزارش خبرنگاران، رحمان قلاوند امروز پنجشنبه در کارگاه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری با اشاره به اینکه معضل بیکاری بیش از اینکه یک موضوع اقتصادی باشد یک مسئله اجتماعی است، گفت: سرانه درآمد لرستانی ها نصف متوسط کشوری است؛ معنی این مطلب این نیست که خداوند بر اساس حکمت و تدبیر به ما امکانات و استعداد نداده بلکه ما از استعداد های خود به خوبی بهره برداری نمی کنیم.

گردشگران دنبال چراغ قرمز خوب و خیابان خط کشی شده نیستند!

وی با بیان اینکه نیازمند به ایجاد یک کلینیک کسب و کار در لرستان هستیم، توضیح داد: این کلینیک با یاری حوزه های دیگر باید کسب و کارهای استان را بشناسد و مسئله بیکاری را عارضه یابی کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان با تاکید بر اینکه متاسفانه اکثر مدیران واحدهای تولیدی ما با کارگران خود ارتباط ندارند، اضافه کرد: باید یکسری مهارت های نرم به جامعه تولیدی ارائه گردد، مهارت چگونگی برقراری ارتباط با صنعت هم سو، ارتباط با افراد تاثیرگذار، فراگیری مسائل حقوقی و ... را به فعالان اقتصادی آموزش دهیم.

قلاوند ادامه داد: آقایانی که به قانون چسبیده اید، شما که برگه قانون دستتان است، به عنوان یک کارشناس می گویم مترصد این نباشید که یک واحد کارگاهی دچار مشکل گردد و آن را بگیرید و 50 تا 100 نفر بیکار گردد.

وی با اشاره به مقاومت نهادهای پرداخت نماینده تسهیلات بانکی گفت: مردم را به سوی پس انداز کردن و بهره گیری از پس اندازها برای انجام کارهای سرمایه گذاری راهنمایی کنیم، هرچند که متاسفانه پس اندازهای مردم لرستان در جاهای دیگر سرمایه گذاری می گردد و این موضوع به بیکاری در استان دامن می زند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان با اشاره به اینکه ما مزایا و امکانات و مزیت هایی داریم که کمتر به آن پرداخته ایم، مثل بوم گردی و گردشگری گفت: کسانی که از کشورهای دیگر به استان ما می آیند برج دیده اند، آسمان خراش دیده اند، چراغ قرمز خیلی خوب دیده اند، خیابان های خط کشی شده و رنگارنگ دیده اند و در فشار و کشاکش کار و اقتصاد به دنبال بازگشت به خویشتن و طبیعت هستند و به لرستان سفر می نمایند.

وی ادامه داد: اینکه در کنار دریاچه یک برج بسازیم و افتخار کنیم یاریی به اشتغال نمی کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه 10 تا 11 درصد مقرری بگیران بیمه برای آموزش مجدد به فنی و حرفه ای معرفی می شوند، یادآور شد: فنی و حرفه ای سالانه 7.5 تا 8 میلیون نفر ساعت آموزش ارائه می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گردشگران دنبال چراغ قرمز خوب و خیابان خط کشی شده نیستند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگران دنبال چراغ قرمز خوب و خیابان خط کشی شده نیستند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید