کیم، شخصا آزمایش موشکی را نظارت کرد

به گزارش وبلاگ 1 کد، ایرنا نوشت: خبرگزاری رسمی کره شمالی گفت کیم جونگ اون رهبر این کشور بر آزمایش موشکی روز گذشته پیونگ یانگ که در طی آن دو فروند موشک کوتاه برد آزمایش شد نظارت داشته است.

کیم، شخصا آزمایش موشکی را نظارت کرد

کی سی ان ای روز شنبه در گزارشی نوشت: کره شمالی روز آدینه دو موشک ناشناس در ساعت های 8:01 و 8:08 صبح از ساحل شرقی منطقه تانگچون واقع در استان کانگون به سمت دریای شرقی شلیک کرد پرتاب های روز گذشته ششمین پرتاب پیونگ یانگ در سه هفته گذشته بود.

رهبر کره شمالی در جریان نظارت بر آزمایش های موشکی روز گذشته گفته است هدف ما از آزمایش های موشکی داشتن نیروی نظامی شکست ناپذیر و قوس است به طوری که هیچ کس جرات تحریک کردن ما را نداشته باشد.

شلیک های روز آدینه در حالی است که کره شمالی 7 روز پیش نیز دو شلیک که گفته می گردد از نوع موشک کوتاه برد بالستیک بودند در منطقه ساحل شرقی انجام داد، پرتاب روز گذشته همچنین ششمین پرتاب کره شمالی از 24 جولای (2 مرداد 1398) بود که دو موشک کوتاه برد از نوع KN-23 آزمایش کرد.

آخرین پرتاب کره شمالی به دنبال اظهارات شدیداللحن مقامات پیونگ یانگ علیه کره جنوبی اجرا شده است، کمیته صلح کره شمالی روز پنجشنبه در بیانیه ای به اظهارات مون جائه این رییس جمهوری کره جنوبی در آیین گرامیداشت سالگرد آزاد سازی کره از استعمار ژاپن که در آن نسبت به آزمایش های موشکی کره شمالی اظهار نگرانی نموده بود واکنش شدید نشان داد.

پیونگ یانگ همچنین ضمن محکوم کردن تمرین های نظامی مشترک کره جنوبی با ایالات متحده و اعلام اخیر برنامه 5 ساله دفاعی کره جنوبی، اظهار داشت همه این اقدامات با هدف نابودی کره شمالی است.

کره شمالی همچنین گفت ما دیگر هیچ کار و برنامه ای برای گفت و گو با مقامات کره جنوبی و هیچ طرحی برای نشست دوباره با آنها نداریم.

کره شمالی بارها و بارها در خصوص مانورهای مشترک آمریکا و کره جنوبی هشدار داده و تهدید نموده است اگر سئول راستا رزمایش با آمریکا را ادامه دهد پیونگ یانگ به جای تعامل به دنبال راه جدیدی خواهد بود.

هفته گذشته نیز کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در نامه ای به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از تمرینات نظامی مشترک دو کشور ابراز نارضایتی کرد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "کیم، شخصا آزمایش موشکی را نظارت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیم، شخصا آزمایش موشکی را نظارت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید