کهکشان راه شیری 100 میلیارد سیاره سرگردان دارد

به گزارش وبلاگ 1 کد به نقل از تلگراف، براساس تحقیقی جدید احتمالا بیش از 100 میلیارد سیاره سرکش(rogue planet)در کهکشان راه شیری سرگردانند.

کهکشان راه شیری 100 میلیارد سیاره سرگردان دارد

سیاره سرکش در حقیقت یک شی آسمانی است که به طور مستقیم دور ستاره مدار نمی زند. چنین اشیاء آسمانی از سیستم سیاره ای که در آن شکل گرفته اند، خارج شده اند یا هرگز تحت تاثیر گرانش هیچ ستاره یا سیاره کوتوله قهوه ای قرار نگرفته اند و به همین دلیل بی هدف در فضا حرکت می نمایند.

به همین دلیل ناسا ماموریتی ترتیب داده تا با استفاده از تلسکوپ فضایی نانسی گریس رومن تعداد این سیارات سرکش را آنالیز کند. همچنین یک تحقیق جدید پیش بینی می نماید تعداد سیارات سرکش از ستارگان کهکشان راه شیری بیشتر است.

اسکات گادی محقق ارشد این پژوهش در دانشگاه اوهایو می گوید: ممکن است دنیا مملو از سیارات سرکش باشد و ما از آنها اطلاعاتی نداشته باشیم. ما بدون انجام تحقیق با استفاده از ابزاری مانند تلسکوپ رومن هیچ گاه به اطلاعاتی در این باره دست نخواهیم یافت.

تلسکوپ نانسی گریس رومن طی 5 سال آینده آماده می شودو می تواند تصاویر پانورامیک بزرگ با دقتی بی سابقه از فضا فراهم کند. با یاری این تلسکوپ می توان به اطلاعات جدید وانبوهی دست یافت.

شبیه سازی های پروفسور گادی و همکارانش نشان می دهد این تلسکوپ می تواند صدها سیاره سرکش را رصد کند. ابزار فضایی مذکور نسبت به این اشیای آسمان 10 برابر حساس تر از تلسکوپ های زمینی است و روی سیارات بین خورشید و مرکز کهکشان راه شیری تمرکز می نماید. در این منطقه از فضا یک ابرسیاهچاله بزرگ حدود24 هزار سال نوری کشیده شده است.

طبق اطلاعات منتشر شده چنین ماموریتی می تواند سیارات سرگردانی به اندازه مریخ یا بزرگتر را رصد کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کهکشان راه شیری 100 میلیارد سیاره سرگردان دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کهکشان راه شیری 100 میلیارد سیاره سرگردان دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید