کاهش مهاجرت و حاشیه نیشنی با توسعه اشتغال روستایی در استان بوشهر

به گزارش خبرنگاران، عبدالکریم گراوند عصر پنجشنبه در نشست جمع بندی دور سوم سفرهای شهرستانی با رویکرد بازدید از طرح های عمرانی، اقتصادی و اشتغال روستایی در ساحل روستای جزیره جنوبی بندر ریگ شهرستان گناوه با تقدیر از عملکرد فرماندار و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان گناوه در حوزه اشتغال و همه دستندرکاران سفرها و مردم گفت: امروز در بازدید از طرح های اشتغالزایی روستایی در شهرستان گناوه شاهد طرح های بسیار خوبی بودیم که مایه خرسندی است.

کاهش مهاجرت و حاشیه نیشنی با توسعه اشتغال روستایی در استان بوشهر

وی اضافه نمود: در بازدید از طرح های اشتغالزایی در شهرستان ها بیشتر پی می بریم که اگر مدیران دستگاه های اجرایی یاری و همت نمایند در این شرایط با وجود همه سختی ها می توان گام های بلند و بزرگی برداشت.

گراوند گفت: کل مبلغ پرداختی در حوزه اشتغال روستایی و عشایری 137 میلیارد تومان بوده است که طرح های بسیار خوب، جدید، ابتکاری و همراه با خلاقیت از برکات این مبلغ عملیاتی و به بهره برداری رسیده است.

وی اضافه نمود: یکی از منابعی که در کشور و در استان بوشهر بهتر از سایر منابع هزینه شد و تاثیر گذار بوده است اعتبارات اشتغال زایی روستایی و عشایری بوده است.

استاندار بوشهر با اشاره به بازدید از طرح های شهرستان گناوه در این سفر گفت: ظرفیت شهرستان گناوه در طرح های نو و جدید مانند پرورش آهو و گردشگری بسیار خوب است و این اعتبارات بازدهی بسیار خوبی داشته و طرح های بازدید شده بسیارخوب وجدید بودند.

وی گفت: در این شهرستان ازمحل تسهیلات اشتغال روستایی افراد توانمند و علاقمند به کار مشغول به کار شده اند که در ایجاد اشتغال و اقتصاد منطقه و فراوری تاثیر گذار هستند و البته موانع و مسائلی دارند که باید رفع گردد.

گراوند بیان نمود: اجرای این طرح ها نشان می دهد که ما ظرفیت های خوبی در این زمینه داریم به شرط آنکه همه دستگاه های اجرایی به این امر یاری کنیم.

استاندار بوشهر گفت: از شرایط خوب در استان بوشهر وفاق، همدلی و وحدت است که یکی از نعمت ها در استان است و در سایه این وحدت و همدلی و انسجام باید تمام توان خود را برای فراوری و اقتصاد و اشتغال کشور به کار ببریم.

وی توضیح داد: امروز هیچ چیز در جامعه اسلامی ما واجب تر از حوزه اقتصاد و اشتغال و توسعه آن وجود ندارد که می توان پس از گذر از شرایط کنونی و در شرایط جدید نیز ازاین ظرفیت های ایجاد شده به عنوان پتانسیل ویژه ای در حوزه صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس بهره گرفت.

گراوند گفت: باید باور کرد که اگر بخواهیم و همگی بر برداشتن موانع اراده کنیم ظرفیت به اندازه کافی در کشور و استان وجود دارد و لذا ازهمه مدیران دستگاه های اجرایی می خواهم که یاری نمایند و مطمئن باشند اگر دنبال کار و خدمت به مردم باشند هیچ مسئله ای برای آنان پیش نمی آید.

وی گفت: در سیستم بانکی هیچ توجیهی برای ایجاد مانع در حوزه اشتغال روستایی و عشایری وجود ندارد و سیستم بانکی در حوزه اشتغال روستایی و عشایری باید یاری کند و منابع را آزاد کند در غیر این صورت توجیهی وجود ندارد و پروژه ها با تاخیر روبرو می شوند.

استاندار بوشهر گفت: در سفر به چهار شهرستان استان مشاهده شد که طرح های اجرایی در حوزه اشتغال روستایی و عشایری در فراوری و اشتغال و در حفظ و پایداری مردم در روستا تاثیرگذار بوده است و وقتی در روستاها سرمایه گذای و اشتغال ایجاد گردد مهاجرت روستائیان به شهرها و مسائلی نظیر حاشیه نشینی و بار مالی و هزینه جانبی بر کشور کاهش می یابد.

وی به مسائل روستاهای ساحلی و تحقق مطالبات آنها اشاره نمود و توضیح داد: ساخت اسکله یکی از درخواست های روستاهای جزیره شمالی و جنوبی گناوه است که در این زمینه از مدیرکل شیلات استان بوشهر انتظار دارم که برای حل مشکل برآورد اعتبار دقیق و واقعی کند تا بتوانیم در مرکز آن را پیگیری کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کاهش مهاجرت و حاشیه نیشنی با توسعه اشتغال روستایی در استان بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش مهاجرت و حاشیه نیشنی با توسعه اشتغال روستایی در استان بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید