چگونه تنگی نفس اضطرابی را از تنگی نفس کرونا تشخیص دهیم؟

به گزارش وبلاگ 1 کد، انتخاب/در روزهای کرونایی خیلی از افراد ممکن است تنگی نفس ناشی از اضطراب را با تنگی نفس ناشی از کرونا اشتباه بگیرند، اما دانستن تفاوت های بین این 2 می تواند به اقدام مناسب در این زمینه یاری کند.

چگونه تنگی نفس اضطرابی را از تنگی نفس کرونا تشخیص دهیم؟

به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، متخصصان می گویند، تنگی نفس اضطرابی خطری ندارد و با تنگی نفس ناشی از کرونا تفاوت دارد. تنگی نفس اضطرابی ناگهانی رخ می دهد و زمانی که به آن توجه نمی کنید از بین می رود. تنگی نفس ناشی از اضطراب بدون سرفه است، اما تنگی نفس کرونا با انجام فعالیت بدنی بیشتر می گردد و معمولاً با سرفه همراه است.

مبتلایان به کرونا چه زمانی به مراکز درمانی مراجعه نمایند؟

بسیاری از کسانی که ابتلای آنان به کرونا قطعی است، اما در قرنطینه خانگی به سر می برند نمی دانند در چه شرایطی مراجعه آنان به بیمارستان ضروری است.

اگر کسی بیش از چهار روز تب بالای 38 درجه یا سرفه ممتد بیشتر از یک ساعت داشته باشد، باید با 4030 تماس بگیرد و بپرسد که رفتن به بیمارستان ضروری است یا خیر.

همچنین اگر فردی 48 ساعت اسهال شدید داشت یا به خاطر استفراغ و تهوع زیاد نمی توانست غذا بخورد، باید به مرکز درمانی مراجعه کند.

افت فشار یا خواب آلودگی زیاد برای افراد بالای 60 سال نیز یکی از مواردی است که مراجعه به مرکز درمانی را ضروری می نماید.

کرونا و قرنطینه خانگی

اگر قرار شد خودتان را در خانه قرنطینه کنید با اینکه هوا در حال سرد شدن است، اما حتما پنجره ها را باز بگذارید تا هوا تهویه گردد و وقتی در اتاق قرنطینه تنها هستید ماسک نزنید.

همچنین روزی 2 بار 20 دقیقه بدون ماسک به پشت بام و یا تراس بروید، فقط حواستان باشد کسی در شعاع 8 متری شما نباشد.

منبع: همگردی

به "چگونه تنگی نفس اضطرابی را از تنگی نفس کرونا تشخیص دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه تنگی نفس اضطرابی را از تنگی نفس کرونا تشخیص دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید