وزیر دفاع عراق: حادثه پایگاه هوایی بلد احتیاج به تحقیقات عمیق دارد

به گزارش وبلاگ 1 کد، وزیر دفاع عراق بعد از گزارش آتش سوزی و انفجار در پایگاه هوایی بلد، وارد این پایگاه شد و از نزدیک در جریان حادثه نهاده شد.

وزیر دفاع عراق: حادثه پایگاه هوایی بلد احتیاج به تحقیقات عمیق دارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 1 کد، نجاح الشمری، وزیر دفاع عراق به دنبال وقوع آتش سوزی و انفجار در پایگاه هوایی بلد (البکر سابق) وارد این پایگاه شد.

به گزارش شبکه المیادین، وزیر دفاع عراق سه شنبه (29 مرداد) بعد از بازدید از این پایگاه، گفت که نمی توان با قطعیت در خصوص حادثه امروز پایگاه هوایی بلد سخن گفت و این موضوع احتیاج به تحقیقات عمیق دارد.

نجاح الشمری اوضاع در پایگاه هوایی بلد را اطمینان بخش توصیف کرد و گفت که این حادثه هیچ گونه تلفاتی نداشته است. این در حالی است که شبکه الجزیره به نقل از منابع خود مدعی شده است که انفجارهای مکرر در این پایگاه چند کشته داشته است.

انفجار در پایگاه هوایی بلد

رسانه های عراق ساعت 20:00 به وقت تهران از وقوع آتش سوزی در این پایگاه نظامی خبر دادند. بر اثر این آتش سوزی، یک انبار مهمات و تسلیحات متعلق به الحشد الشعبی در نزدیکی این پایگاه منفجر شده است (جزئیات بیشتر).

سرتیپ کاظم سلمان بوهان، مدیر کل اداره دفاع مدنی عراق در مرود این حادثه به شبکه سومریه گفت: به محض وقوع حادثه از بغداد به محل حادثه حرکت کردم. در این حادثه، یک انبار مهمات واقع در داخل مقر متعلق به نیروهای الحشد الشعبی منفجر شد که در نزدیکی پایگاه هوایی بلد بود.

به گفته این مقام عراقی، به دستور وزیر کشور عراق تجهیزات کمکی دفاع مدنی به شهرستان بلد واقع در استان صلاح الدین ارسال شده است. در حادثه اطفای حریق این پایگاه، ده تیم آتش نشانی به منطقه حادثه اعزام شده اند و همه راه های منتهی به این پایگاه مسدود است.

به گفته منابعی در دفاع مدنی عراق، تیم های اطفای حریق پیروز شده اند از سرایت آتش به بقیه انبار مهمات در اطراف پایگاه هوایی بلد جلوگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "وزیر دفاع عراق: حادثه پایگاه هوایی بلد احتیاج به تحقیقات عمیق دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع عراق: حادثه پایگاه هوایی بلد احتیاج به تحقیقات عمیق دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید