وزیر بهداشت بر ضرورت نظارت مستمر بر اجرای پروتکل ها تاکید کرد

به گزارش وبلاگ 1 کد، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بر نظارت مستمر و بی وقفه بر اجرای پروتکل ها و انعکاس هرگونه نقض شیوه نامه ها جهت برخورد قانونی به مراجع ذی صلاح تاکید کرد.

وزیر بهداشت بر ضرورت نظارت مستمر بر اجرای پروتکل ها تاکید کرد

به گزارش وبلاگ 1 کد، سعید نمکی روز یکشنبه در این نامه شرح داد: پیرو نامه های شماره 27/100 مورخ 18 / 01 / 1400 و 38/100 مورخ 20/ 01 / 1400، از آنجایی که هرگونه عدم رعایت پروتکل ها می تواند در اشاعه بیماری و تشدید موارد ابتلاء و همچنین سنگینی بار مراکز بهداشتی، درمانی به خصوص بیمارستان های دانشگاهی موثر باشد لذا نظارت مستمر و بی وقفه بر اجرای پروتکل ها و انعکاس هرگونه نقض شیوه نامه ها جهت برخورد قانونی به مراجع ذی صلاح الزامیست.

وی اضافه کرد: شایسته است همه روزه گزارشی از سطح رعایت پروتکل ها، موارد عدم رعایت، مکاتبات انجام شده در مورد اعلام شرایط غیرمنطبق با پروتکل ها به مراجع ذی صلاح و همچنین برخورد یا عدم پیگیری مناسب را به دفتر اینجانب منعکس نمائید.

وزیر بهداشت پیشتر نیز در نامه ای به مدیران و نیروهای حوزه سلامت تاکید کرد: در اجرای پروتکل ها و اصرار به اعمال محدودیت ها با هیچکس مماشات نکنید.

نمکی همچنین طی نامه ای دیگر به معاونین درمان، بهداشت و غذا و دارو وزارت بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، هفت بند راهبرد اجرایی جهت کاهش فشار سنگین به بخش های بستری و احتمال کمبود تخت بیمارستانی به خصوص مراقبت های ویژه را ابلاغ کرد.

منبع: وبدا

منبع: جام جم آنلاین

به "وزیر بهداشت بر ضرورت نظارت مستمر بر اجرای پروتکل ها تاکید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت بر ضرورت نظارت مستمر بر اجرای پروتکل ها تاکید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید