هشدار: مصرف آنتی بیوتیک در کودکی خطرناک است

به گزارش وبلاگ 1 کد، دانشمندان باور دارند، آنتی بیوتیک ها باکتری های خوبی که باعث می گردد بچه ها نو پا را در برطرف بیماری های آینده یاری نمایند، از بین می برند.

هشدار: مصرف آنتی بیوتیک در کودکی خطرناک است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ 1 کد به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز علمی نشان می دهد، دادن قرص آنتی بیوتیک به بچه ها برای درمان سرماخوردگی ریسک بروز بیماری در بزرگسالی آنها را افزایش می دهد.

این مطالعه براساس داده های NHS برای 250 هزار کودک یک تا پنج ساله اجرا شده است؛ دانشمندان

می گویند آنتی بیوتیک ها باکتری های خوبی را که باعث می گردد بچه ها نو پا در برطرف بیماری های آینده یاری نمایند، از بین می برند.

یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه آکسفورد اجرا شده بیانگر آن است که نباید برای سرفه و سرماخوردگی بچه ها آنتی بیوتیک تجویز نمایند زیرا این امر احتمال ابتلا آنها به بیماری را در آینده افزایش می دهد.

دانشمندان دانشگاه آکسفورد باور دارند، این امر به این دلیل است که آنتی بیوتیک ها باکتری های مفیدی را از بین می برند که می تواند بچه ها نو پا را در مقابله با سایر بیماری ها و عفونت ها یاری کند.

مصرف آنتی بیوتیک همچنین باعث افزایش تعداد باکتری های مقاوم به دارو در کودک می گردد، به این معنی که دوره های بعدی داروها ممکن است مؤثر نباشد.

بسیاری از نسخه های آنتی بیوتیکی که به بچه ها زیر پنج سال داده می گردد غیر لازم است و اغلب به دلیل عفونت های ویروسی از جمله گلودرد تجویز می شوند.

این مطالعه که امروز در مجله عمومی عمومی در انگلیس منتشر شد، براساس داده های NHS برای 250 هزار کودک یک تا پنج ساله اجرا شده است.

افرادی که دو یا چند نسخه آنتی بیوتیکی برای سرفه، سرماخوردگی و گلودرد دریافت نموده بودند، 30 درصد بیشتر محتمل است که سال های آینده در بیمارستان بستری شوند یا به دیگر مراقبت های پزشکی نیاز پیدا نمایند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "هشدار: مصرف آنتی بیوتیک در کودکی خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار: مصرف آنتی بیوتیک در کودکی خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید