هشدار؛ صبحانه نخورید چاق می شوید

به گزارش وبلاگ 1 کد، متخصص تغذیه گفت: خوردن و نخوردن صبحانه در شرایط قند خون و تمایل فرد به مواد قندی و شیرینی ها در طول روز بسیار تاثیر گذار است.

هشدار؛ صبحانه نخورید چاق می شوید

فرزانه خدا قلی زاده در گفت گو با خبرنگار درباره عوارض نخوردن صبحانه اظهارکرد: صبحانه یکی از مهمترین و اصلی ترین وعده های غذایی در روز است. خوردن صبحانه فواید بسیار زیادی دارد. ثابت شده است که خوردن صبحانه باعث کاهش وزن و تنظیم متابولیسم بدن می گردد. کسانی که از خوردن صبحانه امتناع می نمایند انتخاب های ناسالم تری برای وعده ناهار دارند، بیشتر غذا می خورند و کالری دریافتی شان در وعده بعدی افزایش پیدا می نماید. مطالعات بدست آمده نشان می دهد چاقی در افرادی که صبحانه نمی خورند، 4 برابر بیشتر از افرادی است که به طور منظم صبحانه می خورند.

او در ادامه اضافه کرد: خوردن و نخوردن صبحانه در شرایط قند خون و تمایل فرد به مواد قندی و شیرینی ها در طول روز بسیار تاثیر گذار است. خوردن صبحانه باعث عملکرد بهتر مغز مخصوصا در دانش آموزان می گردد و میزان تمرکز را بهبود می بخشد. صبحانه باعث حفظ انرژی در طول روز می گردد.

متخصص تغذیه گفت: کسانی که مشکل یبوست دارند وعده صبحانه یاری بسیار زیادی به آنها در برطرف این این مشکل می نماید، بدین صورت که صبحانه باعث تحریک اعصاب میانتریک روده و افزایش حرکت آن و در نتیجه احساس دفع می گردد. صبحانه خوردن باعث بهبود خلق و خو و پیشگیری از فشار خون بالا، ناراحتی های قلبی، دیابت در طولانی مدت و تنظیم اشتها هم خواهد شد و جذب مواد غذایی را در بدن افزایش می دهد، افرادی که صبحانه سالم می خورند جذب چربی در بدنشان کم تر و جذب ویتامین ها و مواد معدنی بیشتر می گردد.

7 ضرری که صبحانه نخوردن برای بدن تان دارد

او توضیح داد: افراد با الگوی غذایی خوب روحیه خوبی هم دارند. افرادی که اغلب صبحانه شان را نمی خورند، روحیه نوسان داری را تجربه خواهند کرد که این مسئله به خاطر قند خون پایین و یکی از عوارض جانبی نخوردن صبحانه است.

خدا قلی زاده گفت: گاستریت یا ورم معده اغلب برای افرادی رخ می دهد که صبحانه نمی خورند، گاستریت ناشی از گازی است که به طور مداوم توسط معده فراوری می گردد. صبح شکم ما به کار خود ادامه می دهد، اگرچه هیچ ورودی غذایی در آن وجود ندارد. در نتیجه، ما احساس می کنیم که شکممان در حال چرخش است و این حالت را گاستریت می نامند.

متخصص تغذیه اضافه کرد: در نوجوانان، نخوردن صبحانه نه تنها عملکرد مغز آن ها را کاهش می دهد، بلکه آن ها را وادار می نماید تا وقتی بزرگ شدند از سندروم متابولیسم رنج ببرند. سندرم متابولیسم اختلالی است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و دیابت را بیشتر می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "هشدار؛ صبحانه نخورید چاق می شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار؛ صبحانه نخورید چاق می شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید