نیویورک تایمز: ترامپ به وزارت دفاع آمریکا گفته، نمی خواهد با ایران وارد جنگ گردد

به گزارش وبلاگ 1 کد، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز به نقل از منابع مطلع گزارش داد رئیس جمهور آمریکا به سرپرست وزارت دفاع این کشور گفته است که نمی خواهد با ایران وارد جنگ گردد.

نیویورک تایمز: ترامپ به وزارت دفاع آمریکا گفته، نمی خواهد با ایران وارد جنگ گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 1 کد، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز به نقل از چندین مقام مطلع در دولت آمریکا خاطرنشان کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع این کشور اعلام نموده است که قصد ندارد با ایران وارد جنگ گردد.

یک مقام آمریکایی که شخصاً در نشست اخیر ترامپ و مقامات وزارت دفاع آمریکا در خصوص ایران حضور داشته، به نیویورک تایمز گفته است که اطلاعات جدیدی در این نشست به رئیس جمهور ارائه نشده است. همچنین چند مقام دیگر دولت ترامپ به این نشریه آمریکایی گفته اند که ترامپ قاطعانه اعلام نموده است که نمی خواهد وارد رویارویی نظامی با ایران گردد.

پیش از این نشریه نیویورک تایمز در گزارشی مدعی شده بود که وزارت دفاع آمریکای برنامه ریزی هایی را برای اعزام 120 هزار نیروی نظامی به خاورمیانه انجام داده است. اما دونالد ترامپ شخصاً این خبر را تکذیب کرد و آن را جعلی خواند.

ترامپ امروز پنج شنبه نیز پیش از دیدار با رئیس جمهور سوئیس، در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از وی پرسید آیا آمریکا با ایران وارد جنگ خواهد شد، خاطرنشان کرد: امیدوارم که این گونه نگردد.

در شرایطی که همه شواهد و قرائن نشان می دهند که آمریکا اساساً توانی برای راه اندازی جنگی دیگر را ندارد، دولت ترامپ در ابتدا از تهدید به تقابل نظامی با ایران دم زد و وقتی نشانه ای از عقب نشینی مشاهده نکرد به تمنای مذاکره روی آورد و شماره ای را در اختیار سفارت سوئیس (حافظ منافع آمریکا در تهران) قرار داد تا جهت تماس تلفنی به تحویل مقامات ایران گردد.

با این حال ایران بارها تأکید نموده است که تحت فشار با آمریکا مذاکره نخواهد کرد و آمریکا هرگز نخواهد توانست با تهدید و ارعاب خواسته های خود را به ایران تحمیل کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نیویورک تایمز: ترامپ به وزارت دفاع آمریکا گفته، نمی خواهد با ایران وارد جنگ گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: ترامپ به وزارت دفاع آمریکا گفته، نمی خواهد با ایران وارد جنگ گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید