نگاهی به دوئل های جذاب در نود و یکمین دربی پایتخت

به گزارش وبلاگ 1 کد، دهمین دربی بهمن ماه مسلما جذابیت های فراوانی خواهد داشت و دوئل ستارگان آماده 2 تیم بزرگ پایتخت می تواند یکی از جذاب ترین دربی های تاریخ فوتبال ایران را رقم بزند.

نگاهی به دوئل های جذاب در نود و یکمین دربی پایتخت

به گزارش، بی تردید حساس ترین بازی هفته نوزدهم رقابت های لیگ برتر جدال سرخابی های پایتخت خواهد بود. دیداری که از نظر جدولی نیز اهمیت فراوانی دارد. این دهمین دربی بهمن ماهی پرسپولیس و استقلال است. در 9 دیدار قبلی 2 برد برای هر یک از تیم ها به دست آمده و 5 دیدار نیز با نتیجه مساوی به اتمام رسیده است. استقلال 9 گل به ثمر رسانده و 11 بار نیز دروازه اش باز شده است. دهمین دربی بهمن ماه مسلما جذابیت های فراوانی خواهد داشت و دوئل ستارگان آماده 2 تیم بزرگ پایتخت می تواند یکی از جذاب ترین دربی های تاریخ فوتبال ایران را رقم بزند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به دوئل های سرخابی در روز بزرگ ورزشگاه آزادی.

هنوز صحنه پنالتی روزبه چشمی روی علیپور در دربی آبان 96 را فراموش نکرده ایم. چشمی برای زدودن خاطره تلخ دربی 86 و پنالتی که به علیپور داد روز سختی برابر علیپوری دارد که در آخرین بازی برابر نفت آبادان نشان داد هر وقت فرار کند، مدافع مستقیم را به دردسر می اندازد. برنده این تقابل می تواند نتیجه دربی را رقم بزند.

با توجه به غیبت احتمالی دیاباته در دربی ارسلان مطهری به احتمال فراوان اولین دربی خود را در ترکیب اصلی آبی ها تجربه خواهد کرد. ارسلان مطهری با آمار 3 گل در 3 بازی گذشته آبی ها که 2 بازی آن نیز به عنوان جانشین وارد بازی شد، از شم گلزنی بالایی برخوردار است. توان دفاعی کنعانی زادگان برابر شم گلزنی ارسلان لحظات قشنگی ترسیم خواهد کرد. کنعانی زادگان و هواداران ارتش سرخ هر کاری خواهند کرد تا ارسلان گیتار به دست نشود.

2 همبازی سابق در نفت تهران این بار رودرروی هم در دربی. وحید امیری خوش تکنیک و جنگنده که یک تنه تراکتور را هفته قبل از پیش روی برداشت و قدرت حمل توپ بالایی دارد، برابر دانشگری قرار خواهد گرفت که بعد از شروعی نامطمئن در استقلال این روز ها یکی از ستون های خط دفاعی استقلال است.

مهدی قائدی موثرترین بازیکن لیگ با 9 گل زده و 5 پاس گل که در حمل توپ و دریبل مدافعان روبه روی خود توان بالایی دارد، جنگی تمام عیار با دفاع راست پرسپولیس مهدی شیری خواهد داشت. شیری که فوتبال درگیرانه را خوب بازی می کند، پنج شنبه برای متوقف کردن بهترین بازیکن و گلزن لیگ کار سختی خواهد داشت.

بشار خوش تکنیک و خوش فکر در برابر بهترین هافبک این روز های استقلال قرار خواهد گرفت. اگر بشار روز خوبش نباشد و توان کریمی در کمک به خط دفاعی خرج نشود، خط دفاعی پرسپولیس روز سختی را سپری خواهند کرد و کریمی که ریتم بازی استقلال در دستان اوست، به جهت جبران پنالتی از دست داده داربی 90، بازی را برای آبی ها درخواهد آورد. نبرد این دو تا دقیقه 90 در نتیجه بازی موثر خواهد بود.

کاپیتان و امید اول آبی ها با فرار های دیدنی از لب خط، ارسال های خطرناک و کاشته های بی نقص به شهرآوردی رسیده که قبلا در مخالف ترین منطقه بازی اش، جایی که صد سال یک بار هم راهش در زمین به آنجا نمی افتد، به قرمز ها تیر خلاص زده. روبه روی او محمد انصاری مدافع قابل احترام قرمزهاست، مردی دوست داشتنی با بازی ساده و موثر و کاملا در خدمت تیم است.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نگاهی به دوئل های جذاب در نود و یکمین دربی پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به دوئل های جذاب در نود و یکمین دربی پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید