نقش رادیولوژی در تشخیص بیماری کرونا، ایجاد کانال ویژه مشاوره تخصصی از تصاویر سی تی اسکن بیماران مشکوک به کرونا

به گزارش وبلاگ 1 کد، رئیس انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به اینکه بر اساس مقالات جدید نقش سی تی اسکن در تشخیص کرونا حتی زودتر از PCR بوده است، گفت: کانال تلگرام ویژه ای توسط انجمن رادیولوژی طراحی شده که پزشکان می توانند تصاویر رادیولوژی بیماران مبتلا یا مشکوک به کرونا را بدون درج نام بیمار ارسال کنند و از نظر اساتید در مورد آن بهره مند شوند.

نقش رادیولوژی در تشخیص بیماری کرونا، ایجاد کانال ویژه مشاوره تخصصی از تصاویر سی تی اسکن بیماران مشکوک به کرونا

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ 1 کد، رئیس انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به اینکه بر اساس مقالات جدید نقش سی تی اسکن در تشخیص کرونا حتی زودتر از PCR بوده است، گفت: کانال تلگرام ویژه ای توسط انجمن رادیولوژی طراحی شده که پزشکان می توانند تصاویر رادیولوژی بیماران مبتلا یا مشکوک به کرونا را بدون درج نام بیمار ارسال کنند و از نظر اساتید در مورد آن بهره مند شوند.

انجمن رادیولوژی ایران مرتضی صانعی طاهری، استاد و مدیر گروه رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ارتباط با نقش رادیولوژی در تشخیص بیماری کرونا گفت: در مقالات جدید منتشر شده در دنیا نقش تشخیصی سی تی اسکن در حوزه کرونا مورد تایید قرار گرفته است و مشخص شده که سی تی اسکن در مواردی زودتر از PCR می تواند احتمال ابتلا به کرونا را تشخیص دهد.

وی با اشاره به اینکه در پروتکل های درمانی کرونا نقش رادیولوژی پررنگ است، گفت: استفاده از عکس قفسه سینه و در موارد پیشرفته برای تشخیص عوارض بیماری با استفاده از سی تی اسکن می توان اقدامات لازم راانجام داد.

رئیس انجمن رادیولوژی ایران ادامه داد: روز گذشته این انجمن مطلبی را در مورد یافته های کرونا در سی تی اسکن برای جامعه پزشکی منتشر کرد که از 24 ساعت گذشته بیش از 50 هزار بار این ویدیو آموزشی دیده شده است.

صانعی خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت سی تی اسکن و موضوع حفاظت در برابر اشعه پروتکل سی تی اسکن با دوز پایین طراحی شده که در سایت انجمن رادیولوژی ایران به آدرس www.isr.org.ir در دسترس همکاران می باشد. همچنین کلیه همکاران رادیولوژیست برای اینکه بتوانند اشکالات خود را در این زمینه مطرح کنند گروه ویژه مشاوره تخصصی طراحی شده که از آن بهره مند شوند.

وی گفت: جامعه پزشکی می تواند تصاویر سی تی اسکن بیماران مشکوک به کرونا را بدون درج نام بیمار به شماره تلگرام 09398039235 ارسال کرده و از نظرات تخصصی اساتید رادیولوژی جهت استفاده عموم همکاران رادیولوژیست و غیر رادیولوژیست بهره مند شوند همچنین انتقال تجارب از این طریق نیز انجام می گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نقش رادیولوژی در تشخیص بیماری کرونا، ایجاد کانال ویژه مشاوره تخصصی از تصاویر سی تی اسکن بیماران مشکوک به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش رادیولوژی در تشخیص بیماری کرونا، ایجاد کانال ویژه مشاوره تخصصی از تصاویر سی تی اسکن بیماران مشکوک به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید