نفوذ هکرها به حساب بانکی کاربران با اپلیکیشن گوگل

کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به تازگی دریافته و اعلام کرده اند که گروهی از هکرها پیروز شده اند با استفاده از اپلیکیشن تقویم اختصاصی گوگل (Google Calendar) به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی پیدا کنند.

نفوذ هکرها به حساب بانکی کاربران با اپلیکیشن گوگل

به گزارش خبرنگاران، با توجه به آنکه امنیت سایبری در سال های اخیر از اهمیت بسزایی برخوردار شده است، بسیاری از متخصصان و کارشناسان فعال در این حوزه در تلاشند تا با بررسی های دقیق و انجام تحقیقات جدید به آسیب پذیری های موجود در اپلیکیشن های مختلف پی برده و با اعلام آن، علاوه بر هشدار دادن به کاربران، از شرکت های توسعه دهنده آنها نیز درخواست کنند که هرچه سریع تر به برطرف کردن مسائل مربوطه بپردازند.

کارشناسان امنیتی به کاربران گوشی های هوشمندی که از اپلیکیشن تقویم اختصاصی گوگل (Google Calendar) استفاده می کنند، هشدار داده اند که مراقب نفوذ و حمله هکرها و مجرمان سایبری به اطلاعات شخصی خود باشند تا گرفتار دردسرهای بعد از آن نشوند.

اپلیکیشن تقویم اختصاصی گوگل (Google Calendar) یکی از آن دسته از برنامه های توسعه داده شده توسط آلفابت ، شرکت مادر گوگل است که در نسخه های اندروید و آی او اس در اختیار بسیاری از کاربران قرار گرفته است و خیل عظیمی از کاربران موبایل از قابلیت و امکانات منحصربفرد آن استفاده می کنند.

بر اساس یافته های کارشناسان مربوطه که در وب سایت phonearena آمده است، هکرها و مجرمان سایبری از آسیب پذیری و حفره امنیتی که در این اپلیکیشن وجود دارد، سو استفاده کرده اند تا به اطلاعات ارزشمند موردنظر خود همچون داده های مربوط به حساب بانکی، کارت اعتباری، شماره ملی و سایر اطلاعات شخصی کاربران دسترسی و نفوذ پیدا کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نفوذ هکرها به حساب بانکی کاربران با اپلیکیشن گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفوذ هکرها به حساب بانکی کاربران با اپلیکیشن گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید