نظام ارجاع کلید کاهش مسائل اقتصادی بیمه ها در زمان شیوع بیماری همه گیر

به گزارش وبلاگ 1 کد، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، نسبت به اجرای درست نظام ارجاع در زمان شیوع بیماری همه گیر، با هدف کاهش بار اقتصادی به نظام بیمه ای کشور تاکید نمود.

نظام ارجاع کلید کاهش مسائل اقتصادی بیمه ها در زمان شیوع بیماری همه گیر

به گزارش خبرگزاری وبلاگ 1 کد به نقل از آی هینا، محمد مهدی ناصحی با اشاره به نقش سازمان های بیمه گر درمانی در کاهش همه گیری کرونا گفت: در رویارویی با بیماری های همه گیر نظام بهداشت و سلامت کشورها در خط مقدم مقابله با آن قرار دارند، لذا در شروع شیوع یک بیماری سیستم بهداشتی و درمانی در کشورها بلافاصله وارد مرحله پیشگیری می شوند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اضافه نمود: در چنین شرایطی زیرساخت ها و امکانات درمانی برای خدمت رسانی بیشتر به سرعت فراهم می گردد .

وی با بیان اینکه پیشگیری و درمان بیماری واگیر باعث افزایش هزینه های سلامت با شیب صعودی در دوره زمانی اندک می گردد توضیح داد: بدون شک نظام سلامت باید دراین شرایط بعضی خدمات غیر ضرور را حذف یا ارایه آن را به حداقل رساند .

ناصحی با تاکید بر اینکه در شرایط شیوع و همه گیری بیماری ها نظام های بیمه سلامت نقش مهمی در ایجاد شرایط ارایه خدمات بهینه برعهده دارند گفت: اگر بسترهای الکترونیکی در نظام های سلامت پی ریزی شده و نظام ارجاع بیماران به نقطه رشد رسیده باشد، تا حد زیادی بیماران از جهت درست به سمت مراکز درمانی راهنمایی می شوند.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ، با اشاره به اینکه باید از مراجعه بیش از حد و غیر قابل کنترل در روزها و هفته های ابتدایی شیوع بیماری به بیمارستان ها جلوگیری کرد گفت: اجرای کامل و گام به گام این فرایند باعث می گردد، بار مراجعه غیر قابل پیش بینی و ناگهانی که باعث فشار مضاعف به ساختارهای بیمه ای می گردد رخ ندهد، ضمن اینکه نظام های بیمه سلامت باید در زمان وقوع یک بیماری همه گیر همه اقدامات فوریتی را اجرا نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "نظام ارجاع کلید کاهش مسائل اقتصادی بیمه ها در زمان شیوع بیماری همه گیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام ارجاع کلید کاهش مسائل اقتصادی بیمه ها در زمان شیوع بیماری همه گیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید