مواج شدن خلیج فارس از جاسک تا شرق تنگه هرمز

کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: از لحاظ دمایی در مقایسه با روز گذشته در اکثر مناطق ساحلی از میزان گرمای هوا بین 1 تا 3 درجه کاسته خواهد شد اما مجدداً از اوایل هفته آینده شاهد افزایش نسبی دما در اکثر نقاط استان خواهیم بود.

مواج شدن خلیج فارس از جاسک تا شرق تنگه هرمز

مرضیه سی سی پور در گفت و گو با خبرنگاران اضافه نمود: طی امروز در سواحل جاسک تا شرق تنگه هرمز وزش باد نسبتاً شدید جنوب شرقی سبب مواج شدن دریا طی امروز و با شدت کمتر روز آدینه خواهد شد.

وی اظهار کرد: سرعت وزش باد در شرق دریای عمان قابل ملاحظه و به محدوده 40 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید، بنابراین توصیه می گردد شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی در این مناطق خودداری نمایند.

سی سی پور با اشاره به اینکه در جزایر غربی خلیج فارس از جمله محدوده لاوان و غرب کیش طی امروز با وزش بادهای نسبتاً شدید شمال غربی مواج است که از روز آدینه از شدت باد در این مناطق کاسته خواهد شد، اضافه نمود: با توجه به متلاطم بودن تنگه هرمز تردد قایق های تفریحی و صیادی در این مناطق نیز با احتیاط صورت گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به سوی شرقی جریانات و افزایش رطوبت نسبی در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان به ویژه منطقه بشاگرد رشد ابر و رگبار موقتی باران و رعد وبرق و افزایش باد پیش بینی می گردد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان اظهار داشت: از لحاظ دمایی در مقایسه با روز گذشته در اکثر مناطق ساحلی از میزان گرمای هوا بین 1 تا 3 درجه کاسته خواهد شد اما مجدداً از اوایل هفته آینده شاهد افزایش نسبی دما در اکثر نقاط استان خواهیم بود.

وی در خاتمه عنوان نمود: طی روز جاری به ویژه در ساعات صبح تا ظهر در محدوده جاسک تا شرق تنگه هرمز وزش باد نسبتاً شدید جنوب شرقی پیش بینی می گردد که سبب مواج شدن دریا خواهد شد. توصیه می گردد با توجه به مواج ماندن دریا تا روز آدینه شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی جدا خودداری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مواج شدن خلیج فارس از جاسک تا شرق تنگه هرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواج شدن خلیج فارس از جاسک تا شرق تنگه هرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید