محمد صالح علا نامه های شفاهی خود را منتشر کرد

به گزارش خبرنگاران، کتاب نامه های شفاهی شامل نوشته های پراکنده محمد صالح علاء است که در 399 صفحه، در شمارگان 1000 نسخه و به بهای 40 هزار تومان از سوی نشر پوینده روانه کتابفروشی ها گردیده است.

محمد صالح علا نامه های شفاهی خود را منتشر کرد

در پشت جلد این کتاب و در نوشته ای به قلم محمد صالح علا می خوانیم:

سلام به آن ها که دست می زنند. سلام به آن ها که می دانند چرا دست می زنند. سلام به خودم که نمی دانم چرا دست می زنم. که همیشه با شنیدن دست دیگرها من هم دست زده ام بی آن که بدانم برای کی و چرا دست می زنم و یا چقدر باید دست بزنم. گاهی به خودم می گویم ما که ماهی نیستیم از دریا آمده باشیم. ما عقل داریم باید کارهامان را بر اساس خرد انجام دهیم. باید فکر کنیم. دست زدن مثل خمیازه کشیدن غیرارادی نیست. کار مهمی است و نتایج اجتماعی مهمی دارد. گاهی در سرنوشت خودمان اثر دارد. مبادا او، آن که برایش دست می زنیم شخص ناقلایی باشد. خدای من نخواسته سارق یا ستمکار باشد. کسی که دیگرها را کتک می زند یا آن ها را زندانی می نماید، کسی که لایق دست زدن نیست. من باید بدانم زیرا همواره تاریکی یک گوشه پنهان نشسته روشنایی را می پاید.

این ناشر همچنین چاپ دوم حیف! حوصله ام پیر گردیده صالح علاء را در 187 صفحه، در شمارگان 1000 نسخه و به بهای 20 هزار تومان روانه بازار کتاب نموده است.

در نوشته پشت جلد این کتاب هم می خوانیم:

پشت هر واژه آینه ای می گذارم، می دانم که شما آنجایید، پشت همه واژه هایید. من شما را هر روز دوست می دارم، شما نباشید، آدمی از تنهایی دق می نماید. زندگانی بدطعم است. من هم بی شما نمی توانم روی پاهای خود بایستم. یاد آن وقت ها بخیر، حیف حالا دیگر حوصله ام پیر گردیده. در همه نفس هایم جای شما خالی است. از آن روزی که مرا بیدار نموده اید، دیگر نخوابیدم، یاد شما مثل طعم میوه ای است که برای نخستین بار آن را چشیده ام.

منبع: خبرگزاری مهر

به "محمد صالح علا نامه های شفاهی خود را منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد صالح علا نامه های شفاهی خود را منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید