محلول پاکسازی ریشه دندان فراوری شد، یاری به تأمین تجهیزات دندانپزشکی

به گزارش وبلاگ 1 کد، محمدحسین مرتضوی مدیر شرکت دانش بنیان فراوریکننده محصولات دندانپزشکی مستقر در پارک فناوری پردیس در مصاحبه با خبرنگاران گفت: محصولات دندانپزشکی به صورت کلی وارداتی هستند. از این رو درصدد آمدیم این محصولات را با گردآوری یک تیم تحقیق و توسعه به فراوری برسانیم.

محلول پاکسازی ریشه دندان فراوری شد، یاری به تأمین تجهیزات دندانپزشکی

وی با بیان اینکه یکی از این محصولات محلول ضدعفونی نماینده و پاکسازی کانال ریشه دندان است، گفت: این محلول کانال ریشه دندانی را از بقایای عفونی و میکروارگانیسم ها هنگام عصب کشی پاکسازی نموده و شستشو می دهد.

مدیرمالی این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه با استفاده از این محصول عفونت های دندانی مانند آنتروکوک فوکالیسیس یا کاندیدا آلبیکنس درمان می گردد، گفت: درمان التهابات غیرقابل التیام در اطراف راس ریشه دندانی، حدف بایوفیلم های کهنه و غیبرطرفال کردن سریع باکتری ها، ضدعفونی کردن عفونت های کانال ریشه دندان و حل کردن بافت نکروتیک و چرک و ضدعفونی لایه های زیرین و عمیق کانال دندان از جمله ویژگی های این محلول به شمار می رود.

مرتضوی با اشاره به ویژگی های فنی این محصول گفت: باز کردن مجرای داخلی کانال قبل از پر کردن دندان، کاهش قابل توجه و موثر میکروارگانیسم ها تا 99 درصد و مدت زمان یک دقیقه، ضدعفونی کامل کانال های ملتهب و برطرف التهاب لثه، تخریب موثر بایوفیلم های میکروبی و بایوفیلم های کهنه، حل کردن مواد آلی و زدودن باقیمانده های غیرزنده در طول عصب کشی، از بین بردن موثر کولونی قارچ خطرناک کاندیدا آلبیکنس در 30 ثانیه، نداشتن اثر سمی روی بافت های نرم لثه، تداوم اثربخشی ضدمیکروبی در کانال ریشه حدقال تا 72 ساعت، پایداری اثربخشی و حفظ غلظت ماده موثره در مدت زمان نگهداری از جمله ویژگی فنی این محصول محسوب می شوند.

وی با بیان اینکه این محصول نمونه داخلی ندارد، گفت: بسته بندی مناسب با قابلیت نگهداری طولانی در مطب، تنوع بسته بندی، قیمت پایین نسبت به نمونه های خارجی در بازار با حفظ کیفیت مشابه و قابلیت فروش و عرضه مداوم و منظم در بازار از ویژگی های رقابتی این محصول به شمار می رود.

مدیرمالی این شرکت دانش بنیان اضافه نمود: آمریکا، برزیل و لهستان از جمله کشورهایی هستند که این محلول را فراوری نموده و به بازار ایران وارد می نمایند که می توانیم با قیمت پایین تر آن را در دسترس محصول قرار دهیم.

مرتضوی اعلام کرد: با توجه به تحریم های موجود و افزایش قیمت ارز قیمت محصولات خارجی در بازار افزایش چند برابری داشته و علاوه بر این نمایندگی آمریکایی و برزیلی محصولی برای عرضه به بازار به صورت موجود ندارند. محصول ضدعفونی کانال ریشه دندان با تامین احتیاج داخلی جامعه دندانپزشکی سعی در خنثی سازی زیان های ناشی از کمبود مواد و ملزومات دندانپزشکی در تحریم ها را دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "محلول پاکسازی ریشه دندان فراوری شد، یاری به تأمین تجهیزات دندانپزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محلول پاکسازی ریشه دندان فراوری شد، یاری به تأمین تجهیزات دندانپزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید