لزوم ادامه خدمات سلامت دولت طی سال های آتی، اعزام پزشکان متخصص به شهرها؛ بزودی

به گزارش وبلاگ 1 کد، وزیر بهداشت گفت: باید خدمات درمانی را ارتقا دهیم و اگر این خدمات خوب دولت تا چند سال آینده ادامه پیدا کند، اتفاقات خوبی صورت می گیرد.

لزوم ادامه خدمات سلامت دولت طی سال های آتی، اعزام پزشکان متخصص به شهرها؛ بزودی

به گزارش وبلاگ 1 کد ، دکتر سید حسن هاشمی، امروز(15 شهریور)، در جمع وبلاگ 1 کد با اشاره به تجهیز اورژانس های کشور، اظهار کرد: این گونه خدمات پزشکی مایه خوشحالی است و شهرستان هایی که در حاشیه کشور هستند و هزاران کیلومتر با مرکز فاصله دارند، شیک ترین اورژانس ها در این شهرها طراحی گردیده است.وی با بیان اینکه به روزترین تجهیزات روز جهان در این اورژانس ها واقع شده است، اضافه کرد: باید خدمات درمانی را ارتقا دهیم و اگر این خدمات خوب دولت تا چند سال آینده ادامه پیدا کند، اتفاقات خوبی صورت می گیرد.وزیر بهداشت توضیح داد: بسیاری از اورژانس هایی که در کشور از قبل ساخته گردیده بود و فرسوده بودند، بهسازی شدند.هاشمی با اشاره به اینکه امیدواریم این مسیر وزارت بهداشت در کشور ادامه یابد، اظهار کرد: علی رغم تمام مسائلی که در کشور وجود دارد، اما دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در سطح ملی خوب و از نظر دانشگاهی عالی عمل نموده است.وزیر بهداشت اعلام کرد: یکی از مهم ترین آزمون ها ورود به حوزه های تخصصی است که دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حوزه تخصصی دستیاری رتبه دوم را دارد و در حوزه پژوهشی ممتاز است.هاشمی اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید تخت های بیمارستانی با کیفیت خوب و تجهیزات عالی در بسیاری از شهرها اضافه گردیده و ما 30 درصد ظرفیت نیروهای بومی را به خراسان جنوبی اختصاص دادیم تا این نیروها در رشته های مختلف، تخصص و فوق تخصص کسب نمایند و در همین استان خدمت نمایند و نیازی به اعزام فوق تخصص به استان نباشد.

وی با بیان اینکه تاکنون 120 اورژانس در کشور نوسازی، بازسازی و تجهیز گردیده اند، یادآور شد: کارنامه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند عالی است و کارنامه وزارت بهداشت نیز خوب است که البته با سطح مطلوب فاصله دارد که علت عمده آن نیز عقب افتادگی مزمن بوده که در استان مرزی خراسان جنوبی وجود دارد.

وی همچنین در آیین بهره برداری از پروژه های بهداشتی، درمانی و سلامت خراسان جنوبی اظهار کرد: امروز یکی از مهم ترین مسائل در کشور بحث سیاست خارجی و سیاست داخلی است. این مسائل به مسئولان برمی گردد و بسیاری از مسائل از خود ما است لذا سیاست خارجی و داخلی، وضعیت فرهنگی و مدیریت کشور بستگی به این موضوع دارد.وزیر بهداشت اضافه کرد: برخی نقدهایی به مدیریت کشور و مسائل داخلی دارند، اما انقلاب برای آن هزینه های بسیاری متحمل گردیده و برخی به دلیل خودخواهی و خودبینی، مسائل و منافع ملی و مردم را قربانی می نمایند.هاشمی توضیح داد: کارهای خوبی در کشور انجام گردیده اما دشمنان انقلاب و حسودان نمی خواهند کام مردم به این اقدامات شیرین گردد و همواره برای القای ناکارآمدی نظام کوشش می نمایند.وی ادامه داد: اقدامات خوبی در طول 40 سال از انقلاب اسلامی انجام گردیده که قابل قیاس با قبل از آن نیست و باید قدر نعمت های الهی را بدانیم.وزیر بهداشت اعلام کرد: امروز افتتاح چند پروژه در قاین و فردوس افتخارآمیز است و در ادامه نیز اورژانس شهرستان های نهبندان و طبس بهسازی و نوسازی می گردد.

هاشمی با بیان اینکه اکنون در جنگ اقتصادی قرار داریم، اظهار کرد: شرورترین افرادی که در مقابل ما قرار داشتند در کاخ سفید هستند و برای از هم پاشیدن نظام اسلامی برنامه ریزی کردند.وی با بیان اینکه تنها راه نجات ما همدلی، صداقت، اخلاص و دشمن شناسی است، گفت: باید وضعیت امروز کشور را باور و توقعات را کنترل نموده و به شایعات توجه نکنیم.

هاشمی در جمع مردم سرایان نیز گفت: امیدوارم خدماتی که دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با همت شبکه بهداشت سرایان انجام داده مورد رضایت مردم قرار گرفته باشد.

وی گفت: علی رغم اینکه دولت با مسائلی زیاد روبرو است و روز به روز به این مسائل اضافه نموده می گردد، امیدواریم بتوانیم وعده ها را عملی کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به کمبود پزشکان متخصص، اضافه کرد: بعد از اتمام دوره های تخصص پزشکان متخصص و بعد از وقفه حدود سه ماهه، دوباره پزشکان متخصص به برخی شهرها اعزام می شوند.

هاشمی با بیان اینکه دوره بعدی پزشکان متخصص از مهرماه جاری شروع می گردد، توضیح داد: خوشبختانه مردم در این منطقه توجه بسیاری به بهداشت و سلامتی خود دارند.

وی ادامه داد: مشکل پزشک متخصص در برخی از شهرهای خراسان جنوبی وجود دارد که امیدواریم پزشکان متخصص در برخی شهرها مانند سرایان نگه داشته شوند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت برای ارتقای بیمارستان سرایان یاری خواهد نمود، اعلام کرد: امیدواریم دولت بتواند به وعده هایی که داده عمل کند و مسیر شهدا، جانبازان و ایثارگران ادامه دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لزوم ادامه خدمات سلامت دولت طی سال های آتی، اعزام پزشکان متخصص به شهرها؛ بزودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ادامه خدمات سلامت دولت طی سال های آتی، اعزام پزشکان متخصص به شهرها؛ بزودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید