لباس حسینی، دردسر تازه آبی ها در لیگ قهرمانان

به گزارش وبلاگ 1 کد، بر اساس قوانین جدید لیگ قهرمانان آسیا همه تیم ها باید لباس های خود را به مالزی بفرستند تا ایرادات آن از نظر شکل نقش بستن آرم اسپانسر ها بررسی شده و ایرادات آن توسط بازرسان AFC معین شود.

لباس حسینی، دردسر تازه آبی ها در لیگ قهرمانان

خبرورزشی: لباس حسینی،دردسر تازه آبی ها در لیگ قهرمانانبه گزارش خبرورزشی، هیاهوی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا کم کم در حال شروع شدن است. ماه آینده قرعه کشی انجام می شود تا تیم های حاضر در مرحله گروهی و پلی آف رقبای خود را بشناسند و از بهمن ماه نیز کار شروع می شود (البته پلی آف) حاضران در لیگ قهرمانان هم اکنون در مرحله ارسال مدارک و لوازم مورد نظر برای کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا هستند تا کار ها طبق روال قانونی جلو برود. در حال حاضر همه تیم ها باید لباس های خود را به مالزی بفرستند تا ایرادات آن از نظر شکل نقش بستن آرم اسپانسر ها بررسی شده و ایرادات آن توسط بازرسان AFC تعیین شود. همین مسئله مقامات باشگاه استقلال را مجاب کرده تا پیگیر داستان فوق باشند، اما مسئله مشکلاتی را هم ایجاد کرده است که البته حاد نبوده و به راحتی قابل حل است.

کاهش اسپانسر ها

بر اساس قوانین لیگ قهرمانان، هر تیم حاضر در این مسابقات به غیر از آرم شرکت تولیدکننده لباس های ورزشی خود، فقط می تواند آرم یک برند را به عنوان تبلیغات روی پیراهن بازیکنان خودش بزند و اندازه آن نیز به هیچ عنوان نباید از حد استاندارد تعیین شده بزرگ تر باشد بنابراین استقلال فقط باید با یک حامی مالی برای لیگ قهرمانان قرارداد ببندد. البته بدیهی است با توجه به اهمیت این مسابقات، قرارداد منعقد شده با آن اسپانسر کاملاً ویژه خواهد بود.

لباس دردسرساز

اما یکی از مهم ترین ماجرا های استقلال در لیگ قهرمانان، بحث لباس حسین حسینی است. سنگربان آبی ها طی روز های سپری شده از لیگ برتر اغلب اوقات پیراهنی بر تن کرده که توسط شرکتی غیر از تولیدی طرف قرارداد با باشگاه تولید شده است. این مسئله شاید در مسابقات داخلی قابل حل باشد، ولی حکایت آن در لیگ قهرمانان متفاوت بوده و ظاهراً استقلال باید تدبیری دیگر برای آن اتخاذ کند. اگر حسینی لباسی غیر از البسه تأیید شده توسط AFC را بر تن کند، بابت هر بازی جریمه ای چند هزار دلاری برای استقلال به ارمغان خواهد آورد و تازه هنوز معلوم نیست کنفدراسیون تأیید کند او می تواند پیراهنی بپوشد که با باشگاه استقلال به عنوان تولید کننده پوشاک فصل قرارداد ندارد.

ماجرای دستکش ها

علاوه بر پیراهن، دستکش های حسینی (و به طور کلی هر کس که درون دروازه استقلال قرار بگیرد) هم جزو مواردی است که کمیته مسابقات لیگ قهرمانان خیلی روی آن حساس است. حسینی نمی تواند در این مسابقات از دستکش های متفاوت در هر بازی (بابت شرکت تولیدی آنها) استفاده کند و از ابتدا تا انتهای مرحله گروهی فقط می تواند دستکش های یک کمپانی را بر دست کند در غیر این صورت جریمه نقدی در انتظار استقلال خواهد بود. تازه دستکش ها باید به تأیید AFC برسد. البته این قانون به منزله دشمنی با استقلال نیست بلکه همه تیم های حاضر در مسابقات اعم از ایرانی و غیرایرانی ملزم به رعایت دقیق آن هستند و سرپیچی از آن بار ها و بار ها برای شرکت کنندگان دردسرساز شده است.

منبع: توریسم آنلاین

به "لباس حسینی، دردسر تازه آبی ها در لیگ قهرمانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لباس حسینی، دردسر تازه آبی ها در لیگ قهرمانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید