فرهنگ سازی برای تبیین ضرورت استانداردسازی کالاها مدنظر قرار گیرد

به گزارش خبرنگاران، علی اکبر کریمی روز پنجشنبه در همایش استانداردهای بین المللی و چهارمین انقلاب صنعتی و گرامیداشت روز جهانی استاندارد بیان نمود: استاندارد در حقیقت یک الزام و اجبار برای فراوریکننده و صنعتگر نیست بلکه خونی است که در رگ های فراوری باید جریان داشته باشد.

فرهنگ سازی برای تبیین ضرورت استانداردسازی کالاها مدنظر قرار گیرد

وی افزود: رعایت استانداردهای لازم در زمینه فراوری باکیفیت بسیار تاثیرگذار خواهد بود و قطعا فراوری باکیفیت بارعایت استانداردهای لازم می تواند مورد توجه مرف کننده باشد علاوه بر این چنین فراوریی تضمین کننده حمایت از فراوری داخل و کالای ایرانی است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس مطرح کرد: در حقیقت باید فرهنگ سازی های لازم در زمینه ضرورت وجود استانداردهای لازم در فراوری محصولات مورد توجه و حمایت قرار گیرد.

کریمی توضیح داد: توجه به استانداردها و رعایت این مهم در اعتلای فراوریات کشور تاثیرگذار است امروز اگر فراوریی در کشور برند و دارای صندلی شده به دلیلی رعایت استانداد است.

وی اعلام نمود: استان مرکزی با توجه به سبقه صنعتی که دارد توجه به استانداردها باید در این شهر باید مورد توجه قرار گیرد زیرا این مهم یک ضرورت است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس افزود: نکته مهمی که در زمینه استانداردسازی باید مورد توجه قرار گیرد این است که استاندارد نباید رویکرد دولتی داشته باشد بلکه در این زمینه تمامی بخش ها به ویزه بخش خصوصی باید ورود کند.

کریمی بیان داشت: باید به شرایطی برسیم که استاندارد نقش حاکمیتی پیدا کند و تصدی گری در این بخش به آزمایشگاه ها و بخش خصوصی واگذار گردد و در این زمینه فراوری باکیفیت کالای ایرانی مورد توجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فرهنگ سازی برای تبیین ضرورت استانداردسازی کالاها مدنظر قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ سازی برای تبیین ضرورت استانداردسازی کالاها مدنظر قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید