طی ماههای آگوست و سپتامبر 205 نفر بر اثر حملات هوایی شهید شده اند

به گزارش وبلاگ 1 کد به نقل از العهد، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: بدون توقف کامل حملات نمی توان از توقف جنگ سخن گفت. بدون برطرف محاصره و خاتمه رنجهای ملت یمن امکان برقراری صلح میسر نیست.

طی ماههای آگوست و سپتامبر 205 نفر بر اثر حملات هوایی شهید شده اند

وی اضافه کرد: تعداد حملات دشمن در ماههای آگوست و سپتامبر به 1760 حمله رسیده است. بیشتر حملات به استان صعده بوده است. حملات به استانهای عمران، مآرب، الجوف، ذمار، الضالع بوده است. در مجموع پس از طرح ابتکاری صنعا 300 یورش صورت گرفته است که بر اثر آن شماری شهید و زخمی شده اند. تعداد شهدا و زخمی شدگان در ماه های آگوست و سپتامبر به 371 نفر رسیده است که بیشتر آنها در نتیجه حملات ددمنشانه جنگنده های ائتلاف سعودی شهید و زخمی شده اند. در این حملات 205 نفر شهید و 166 نفر زخمی شده اند. این حملات نشان می دهد که دشمن به صلح بهایی نمی دهد.

سریع تاکید نمود: نیروهای مسلح یمن به هر اقدام خصمانه ای متناسب با حجم آن حتی اگر حمله هوایی باشد، پاسخ خواهند داد. پدافند هوایی ما با حملات هوایی اعم از جنگی و شناسایی مقابله خواهد نمود. مجموع موارد نقض از زمان آتش بس 30597 مورد بوده است. نیروهای ما مراکز حساس دشمن در ساحل غربی در واکنش به حملات به الحدیده هدف قرار داده اند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: 1000 کیلومتر مربع آزاد شده است و 500 خودرو نظامی منهدم و 1000 نفر کشته و 2000 نفر از نیروهای سعودی اسیر شده اند. نیروهای مسلح یمن بر مخفی نگه داشتن مکان نگهداری اسیران به منظور ممانعت از هدف قرار دریافت آنها از سوی دشمن اصرار دارد.

وی گفت: بیش از 137 یورش در ماههای آگوست و سپتامبر از جمله 121 حمله در جیزان و نجران و عسیر از سوی دشمن صورت گرفته است که با همه آنها مقابله شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "طی ماههای آگوست و سپتامبر 205 نفر بر اثر حملات هوایی شهید شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طی ماههای آگوست و سپتامبر 205 نفر بر اثر حملات هوایی شهید شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید