رکورد جدید کرونا در آلمان: 590 نفر ظرف 24 ساعت جان باختند

به گزارش وبلاگ 1 کد به نقل از دویچه وله، روز چهارشنبه شمار قربانیان بیماری کرونا در آلمان برای نخستین بار ظرف یک شبانه روز از رقم 590 نفر گذشت.

رکورد جدید کرونا در آلمان: 590 نفر ظرف 24 ساعت جان باختند

در همین بازه زمانی، 20 هزار و 815 نفر به این بیماری ویروسی مبتلا شدند که تعداد کل مبتلایان در این کشور اروپایی را به رقم یک میلیون و 218 هزار و 524 نفر رساند.

در واقع، رکورد جدید قربانیان کرونا مسئولان بهداشت و سیاستمداران آلمانی را بسیار نگران کرده است، به ویژه آنکه شیوع کرونا در خانه سالمندان رو به افزایش است.

موسسه ویروس شناسی روبرت کخ آلمان می گوید که آمار قربانیان در مقایسه با هفته قبل 103 نفر افزایش یافته است. چهارشنبه هفته گذشته (دوم دسامبر) 487 نفر ظرف یک شبانه روز جان باختند.

اما این افزایش تنها به شمار قربانیان کرونا مربوط نیست، بلکه نرخ ابتلا به این ویروس نیز افزایش یافته است. در شبانه روز گذشته 20 هزار و 815 نفر به ویروس مبتلا شدند، در حالی که رقم مبتلایان در هفته پیش 17 هزار و 270 نفر بود.

به این ترتیب، آمار کل مرگ و میر کرونا در آلمان روز چهارشنبه 9 دسامبر (19 آذر) به 19 هزار و 932 نفر رسید.

انستیتو کخ نرخ ابتلا به ویروس را در روز چهارشنبه 9 دسامبر حدود یک و نیم درصد اعلام کرد. این نرخ بدان معناست که هر 10 فرد آلوده به ویروس می تواند به طور متوسط نزدیک به 15 نفر دیگر را مبتلا کند.

با توجه به رشد جهش وار ویروس کرونا، ینس اشپان وزیر بهداشت آلمان تشدید محدودیت های کرونایی را ضروری دانسته است.

وزیر بهداشت آلمان همچنین اعلام کرده است به احتمال بسیار در ابتدای ژانویه 2021 نخستین گروه در معرض خطر و همچنین بخشی از کادر بهداشت و درمان این کشور واکسینه خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رکورد جدید کرونا در آلمان: 590 نفر ظرف 24 ساعت جان باختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد جدید کرونا در آلمان: 590 نفر ظرف 24 ساعت جان باختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید