رسول پناه: ترابی گفت مشکلم حل گردد در پرسپولیس می مانم، متمم بیرانوند فرایند قانونی را طی نکرده است

به گزارش وبلاگ 1 کد، سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: مهدی ترابی به ما بیان کرد در صورتی که مشکلم تا یکی دو روز آینده حل گردد در پرسپولیس خواهم ماند.

رسول پناه: ترابی گفت مشکلم حل گردد در پرسپولیس می مانم، متمم بیرانوند فرایند قانونی را طی نکرده است

به گزارش وبلاگ 1 کد، مهدی رسول پناه با حضور در برنامه فوتبال برتر با تاکید بر حفظ کادر فنی فعلی پرسپولیس گفت: از یحیی گل محمدی، کادر فنی و بازیکنان حمایت می کنیم. ایشان به ما لیست داده و زمان نقل و انتقال بعد از ششم شهریور بود. با بازیکنان مدنظر گل محمدی تماس گرفتیم و بعد از تاسوعا و عاشورا وارد مذاکره شدیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: با همراهی کارگزار به درآمد پایداری رسیدیم و بیشتر تعهدات خود را عملی کردیم. کارگزار تا خاتمه تیر ماه 40 میلیارد پرداخت کرد تا بتوانیم بخشی از بدهی ها را بپردازیم. پس از 50 سال سند استادیوم درفشی فر به نام پرسپولیس شد و استادیوم شهدای گمنام هم به ما رسید. املاکی هم در چیذر داشتیم که مربوط به دوران مدیریت رویانیان بود. این موضوع را هم حل کردیم و در روزهای آینده مالکیت این بخش هم به پرسپولیس می رسد.

وی با اشاره به اقدام مهدی ترابی برای فسخ قراردادش با پرسپولیس، مطرح کرد: قرارداد ترابی در گذشته امضا شده و متاسفانه بندی در قرارداد او وجود دارد که ما را در شرایط خاص قرار داده است. اگر 90 درصد مبلغ قرارداد تا یک بازی قبل از خاتمه لیگ به ترابی پرداخت نگردد او حق فسخ دارد. با این حال ما توانستیم 80 درصد این قرارداد را پرداخت کنیم.

رسول پناه اضافه نمود: 5 بازیکن ما بندی در قراردادشان دارند که در صورت داشتن پیشنهاد خارجی با پرداخت عدد یا درصدی، پرسپولیس را ترک نمایند. بند دیگری هم وجود دارد که اگر دریافتی شان به درصد خاصی نرسد، می توانند فسخ نمایند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس ادامه داد: پرسپولیس باشگاهی است که بالاترین پرداختی را داشته و پاداش ها و معوقات هم پرداخت شده است. پرداختی به بعضی بازیکنان بیشتر هم بوده است؛ مثلاً به بشار رسن برای این فصل 92 درصد پرداخت شده است.

رسول پناه درباره احتمال جدایی ترابی یادآور شد: مشکل اصلی او خانوادگی بوده و قول داده اگر مشکلش رفع گردد به پرسپولیس برگردد. او گفت اگر مشکلم در یکی دو روز آینده حل گردد قطعا در پرسپولیس خواهم ماند. ترابی شاید به قطر برود اما هنوز قراردادش را فسخ ننموده و فعلاً درخواست فسخ را در سازمان لیگ ثبت نموده است. مثل این است شما از یکی شکایت داشته باشید، اول شکایت را ثبت می کنید و بعد باید دید این شکایت وارد است یا خیر.

وی درباره جابجایی باشگاه پرسپولیس گفت: در حال رایزنی با 5 بازیکن مد نظر یحیی هستیم. درباره دروازه بان هم چیزی قطعی نشده و امروز (سه شنبه) روز مذاکره با بازیکنان است.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اتمام قرارداد بشار رسن، توضیح داد: بشار یکی از بازیکنان با غیرت پرسپولیس و باعث افتخار تیم است. با مدیر برنامه های ایشان توافق اولیه انجام دادیم. مطالبات سال گذشته او را باید پرداخت کنیم و می توانیم تمدید کنیم. مسئله ای هم از بابت قانون عدم جذب بازیکن و مربی خارجی هم نداریم، چون او بازیکن ما بوده است.

رسول پناه مطرح کرد: یکی از بحث های اصلی ما علیپور است، چون قراردادش تمام شده و امیدوارم او زودتر بیاید و با توافق منطقی ادامه دهیم. فقط بشار و علیپور قرارداد ندارند ولی 5 بازیکن بند جدایی در قراردادشان هست و می توانند جدا شوند.

وی درباره عدم پرداخت یک و نیم میلیارد تومان به علیرضا بیرانوند، گفت: او در قراردادش متممی داشت که در سازمان لیگ ثبت نشده بود و برای همین اجازه پرداخت به او نداشتیم. برای همین با استعلام از سازمان بازرسی قرار شد قانونی پیگیری گردد تا بتوانیم به بیرانوند پرداخت داشته باشیم.

رسول پناه راجع به بدهی های پرسپولیس یادآور شد: پول گابریل و نیلسون و دستیاران برانکو را پرداخت کردیم. به برانکو هم 30 درصد تا به امروز پرداخت شده و سعی می کنیم 600 هزار یورو دیگر هم تا مدتی دیگر به وی پرداخت کنیم.

وی گفت: از منابع مختلفی به دنبال تهیه پول هستیم تا طلب برانکو را پرداخت کنیم. ترانسفر کردن پول خیلی برای ما مشکل دارد و نمی توانیم یورو به حساب برانکو واریز کنیم. حساب ریال عمان را گرفتیم که گفتند باید کارمزد تبدیل به یورو را هم بدهیم و این موضوع هزینه جداگانه ای را برای ما داشته است. تا 22 شهریور ماه فرصت داریم.

رسول پناه درخصوص شرایط اوساگونا و رادوشویچ مطرح کرد: درباره این بازیکن منتظر نظر سرمربی هستیم تا تکلیفش را تعیین کنیم. رادوشویچ هم با ما قرارداد دارد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس راجع به پفراینده استوکس توضیح داد: از استوکس به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت و این شکایت را ترجمه کردیم و احتمالا فردا به فیفا ارسال می کنیم. الان اولویت پرداخت ما برانکو است چون موضوع خیلی حساس است.

رسول پناه در واکنش به اینکه گفته می گردد دندانپزشک وزیر ورزش است، مطرح کرد: من هیچ مطبی ندارم و فقط در ورامین در درمانگاه مشغول بودم. سال هاست که کار طبابت نمی کنم و دندانپزشک آقای وزیر نیستیم. حتی یکبار آقای وزیر به شوخی گفت حالا که می گویند شما دندانپزشک ما هستید حداقل یک بار دندان های ما را درست کنید که این حرف درست از آب در بیاید (با خنده). من به واسطه آشنایی با مرحوم جعفر کاشانی به باشگاه پرسپولیس آمدم و سابقه حضور در تیم شاهین را در کنار ایشان داشتم و کارشناس فوتبال هم هستم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اینکه آیا از قرارداد بیرانوند یک میلیارد و پانصد میلیون تومان کم شده است، گفت: قرارداد وی یک متمم داشت که توسط آقای انصاری فرد نوشته شده است. این متمم باید در سازمان لیگ ثبت گردد که بیرانوند گفت خودم می روم و ثبت می کنم و بعد متوجه شدند که دیگر نمی توان ثبت کرد. در اصل قرارداد آمده هر متممی باید در سازمان لیگ ثبت گردد. این متمم هم باید در همان موقع ثبت می شد. هیئت مدیره در آن موقع در جریان ماجرای متمم نبود. من به بازرسی کل کشور هم نامه زدم که هیئت مدیره در جریان نبود. ما اصلا این متمم را ندیده بودیم. این متمم اگر ثبت می شد، ما وظیفه داشتیم پرداخت کنیم.

رسول پناه بعد از اینکه علیرضا بیرانوند روی خط برنامه آمد و درباره مطالباتش صحبت کرد، شرح داد: در زمان اضافه شدن این متمم هیئت مدیره در جریان نبود و مسؤل اجرایی باشگاه آقای انصاری فرد بوده است. این متمم داستان خودش را دارد و این موضوع را به هیئت مدیره نچسبانید. ما تابع قانون هستیم.

وی ادامه داد: ما به بیرانوند اصرار کردیم که تا خاتمه فصل در کنار تیم باشد ولی او خارج از عرف به باشگاه پیشنهاداتی داد. باشگاه بلژیکی به ما نامه زد که چرا ایجنت این بازیکن عوض شده است. حتی ایشان (بیرانوند) گفته بود مبلغی به من بیشتر بدهید، من همین امروز می آیم. وقتی به او گفتیم تا آخر فصل بمان گفت نمی خواهم بمانم. گفتند باشگاه بلژیکی گفته اگر قرار است تا آخر مسابقات و لیگ قهرمانان آسیا علیرضا در پرسپولیس بماند باید ماهیانه 50 هزار یورو به او حقوق بدهید.

سرپرست باشگاه پرسپولیس راجع به خروج بیرانوند و ترک تیم یادآور شد: همه این کارها از جانب خودش بود و به وسیله باشگاه کاری انجام نمی شد. سه بار باشگاه به باشگاه بلژیکی نامه زد و به بیرانوند گفتیم برو تست پزشکی بده و برگرد ولی وقتی او رفت دیگر خبری از بازگشت نشد. او گفت اگر بخواهم برای پرسپولیس بازی کنم 50 هزار یورو ماهیانه پول می گیرم.

علاوه بر یک و نیم میلیارد تومان، باشگاه پرسپولیس 25 درصد از مبلغ قراردادم را کم نموده است رسول پناه در واکنش به این جمله بیرانوند گفت: غیبت بیرانوند در 8-7 بازی انتهایی لیگ باعث شد این مسئله را به هیئت مدیره بیاوریم تا روال قانونی طی گردد. ما باید مقابل طرفداران جوابگو باشیم.

رسول پناه در واکنش به اینکه بیرانوند اظهار داشت باشگاه پرسپولیس برای دریافت کل پول انتقال از باشگاه آنتورپ با ماندنش در تیم تا آخر فصل مخالفت کرد، گفت: نامه ای به فیفا زدیم و استعلام کردیم. اینکه از تاریخ 11 تیر قرارداد بیرانوند شروع خواهد شد برای قبل از کرونا بوده و بعد از کرونا بحث توافق بین دو باشگاه پیش آمده بود. ما گفتیم بیرانوند تا خاتمه لیگ باشد ولی آنها گفتند توافق باید طبق نظر طرفین باشد. بحث انتقال بیرانوند و پولی که بابت این انتقال وارد باشگاه شد به درد ما خورد و ما از او ممنون هستیم ولی بیشتر از پول به حضورش نیاز داشتیم.

وی اضافه نمود: مکاتبات را با باشگاه بلژیکی انجام دادیم ولی دیدیم آنتورپ زاویه می گیرد. ترسیدیم که محکوم شویم و به جای اینکه پولی از این انتقال بگیریم، پولی هم پرداخت کنیم. باید شکل قانونی را رعایت می کردیم. باشگاه آنتورپ گفت تا 11 تیر علیرضا دیگر بازیکن شما نیست و گفتیم اگر توافقی در کار باشد بهانه ای پیش می آید و ممکن است پفراینده ای جدید برای ما باز گردد.

رسول پناه تأکید کرد: چرا باید برای یک انتقال، یک میلیارد و نیم پاداش جداگانه در نظر گرفته گردد آن هم این متمم که روی یک تکه کاغذ نوشته شده و فرایند قانونی اش طی نشده است. الان زمان مدیریت آقای انصاری فرد و عرب نیست و بیرانوند احساسی صحبت می نماید ولی من قانون را رعایت می کنم. دینافرایند (معاون اقتصادی باشگاه) هم محاسبه کرد و این قرارداد اِنقلت های زیادی داشت و شکل قرارداد ایراد دارد. من گفتم باید چارچوب قانونی رعایت گردد. ما به خطر اینکه باشگاه خسارت نبیند شکل قانونی را ادامه می دهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رسول پناه: ترابی گفت مشکلم حل گردد در پرسپولیس می مانم، متمم بیرانوند فرایند قانونی را طی نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسول پناه: ترابی گفت مشکلم حل گردد در پرسپولیس می مانم، متمم بیرانوند فرایند قانونی را طی نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید