خبر خوب برای هواداران بارسلونا

به گزارش وبلاگ 1 کد، پس از 9 روز بررسی و اعتبارسنجی امضاهای جمع آوری شده برای استیضاح خوسپ ماریا بارتومئو، معین شد که تعداد امضا های لازم برای برگزاری همه پرسی از اعضای باشگاه برای ماندن یا برکناری رئیس فعلی آبی و اناری ها به حدنصاب رسیده است.

خبر خوب برای هواداران بارسلونا

طبق اساسنامه باشگاه بارسلونا، برای استیضاح رئیس باشگاه باید یک دهم اعضا به صورت رسمی خواهان چنین امری شوند و در بارسلونا این تعداد 16 هزار و 521 نفر است. این در حالی است که تا روز 17 سپتامبر (خاتمه مهلت جمع آوری امضا) 20 هزار و 687 امضا جمع آوری شد که تا کنون صحت و اعتبار نزدیک به 17 هزار مورد آن تأیید شده است. این یعنی که باشگاه بارسلونا باید همه پرسی برکناری یا ابقا را برای مشخص آینده کاری بارتومئو برگزار کند.

طبق اساسنامه باشگاه، با وجود به حدنصاب رسیدن امضاهای لازم برای استیضاح رئیس باشگاه، باید اعتبارسنجی تمامی امضاها انجام شود و از 10 روز بعد آن باشگاه 10 روز فرصت خواهد داشت که همه پرسی را برگزار کند. به این ترتیب انتظار نمی رود که این همه پرسی زودتر از اواسط ماه نوامبر انجام شود. همه پرسی مرحله خاتمهی برکناری بارتومئو خواهد بود، اما لازم است که 66 درصد از دارندگان حق رأی خواهان برکناری رئیس باشگاه شوند تا دوران ریاست او که سه ماه دیگر به خاتمهی آن مانده است، زودتر به خاتمه برسد.

نکته جالب توجه در مورد استیضاح بارتومئو این است که تمام نامزدهای دور بعدی انتخابات ریاست باشگاه بارسلونا از جمله ویکتور فونت، جوردی فاره و لوئیس فرناندس آلا و هشت گروه هواداران باشگاه بارسلونا جزو افرادی بودند که موافقت رسمی خود را با همه پرسی برکناری رئیس فعلی کاتالان ها اعلام کرده اند.

عملکرد بسیار ضعیف باشگاه بارسلونا در چند پنجره نقل وانتقالات قبلی و به تبع آن ضرر های مالی هنگفت و اُفت فاحش سطح کیفی تیم که اوج آن در باخت 8 بر 2 مقابل بایرن مونیخ در مرحله یک چهارم نهایی فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا به نمایش درآمد و همچنین اعتراف علنی لیونل مسی به نارضایتی اش از بارتومئو پس از ارائه درخواست رسمی جدایی از آبی و اناری ها، سبب شده است که رئیس کاتالان ها فاصله زیادی تا خاتمه دوران ریاستش در نوکمپ نداشته باشد.

منبع: فرارو

به "خبر خوب برای هواداران بارسلونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوب برای هواداران بارسلونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید