خبرنگاران 2 ایستگاه پایش آلودگی هوا در همدان راه اندازی می شود

به گزارش وبلاگ 1 کد، همدان- خبرنگاران- رییس اداره نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: 2 ایستگاه پایش آلودگی هوا با پیش بینی 2 میلیارد تومان اعتبار در شهر همدان نصب و راه اندازی می شود.

خبرنگاران 2 ایستگاه پایش آلودگی هوا در همدان راه اندازی می شود

ایرج اسدی روز شنبه در گفت و گو با وبلاگ 1 کد بیان نمود: طبق مصوبه کارگروه شرایط اضطراری هوا مقرر شد که 2 میلیارد تومان اعتبار از محل منابع استانداری برای خرید 2 ایستگاه پایش ذرات موجود در هوا اختصاص یابد.

وی اضافه کرد: این اعتبار در اختیار شهرداری همدان قرار گرفت و شهرداری نسبت به شرح وظایف و مکان یابی برای نصب دستگاه های جدید پایش ذرات، دست به کار شد.

رییس اداره نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست همدان ادامه داد: سیاهه انتشار آلاینده های شهر همدان یعنی سهم خودرو، واحدهای تولیدی و صنعتی و منازل مسکونی در آلودگی هوا تهیه شده است.

اسدی اضافه کرد: شهرداری همدان در حال حاضر دنبال نهایی کردن مشاور برای انجام مطالعات مورد نیاز و جانمایی برای نصب این 2 دستگاه پایش ذرات هوا است.

وی گفت: دستگاه های جدید پیش بینی شده برای پایش آلودگی هوا دارای 2 سنسور بوده و قرار است میزان ذرات (پی.ام) 2.5 میکروگرم بر متر مکعب و 10 میکروگرم بر متر مکعب را بررسی کند اما دستگاه قدیمی علاوه بر این دو مولفه شرایط 6 نوع گاز را هم رصد می کند.

رییس اداره نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست همدان اضافه کرد: دستگاه نخست پایش آلودگی هوا که در محلی حوالی میدان پروانه های شهر همدان نصب بود، به منظور ارائه آمار دقیق از شرایط هوا در یک منطقه ترافیکی و مسکونی به منطقه بیمارستان بعثت جابجا شد.

اسدی گفت: آلودگی شهر همدان همواره برگرفته از 2 مولفه ریزگرد یا در فصل سرما اینورژن یا وارونگی هوا ناشی از سوخت وسیله نقلیه بوده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه این شرایط از ابتدای سالجاری تا به امروز در همدان به وجود نیامده بنابراین امسال تا به امروز شرایط کیفی هوای همدان پاک بوده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 2 ایستگاه پایش آلودگی هوا در همدان راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 2 ایستگاه پایش آلودگی هوا در همدان راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید