خبرنگاران کارگران تونسی خواهان حمایت از آنها در روزهای قرنطینه شدند

به گزارش وبلاگ 1 کد، تهران-خبرنگاران- صدها نفر از شهروندان تونسی از جمله کارگران روز مزد این کشور با اعتراض به تعطیلی های سراسری در این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا خواهان یاری دولت به آنها در زمان قرنطینه شدند.

خبرنگاران کارگران تونسی خواهان حمایت از آنها در روزهای قرنطینه شدند

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس، صدها نفر از مردم تونس از جمله کارگران روز مزد این کشور با تجمع در محله شعبی در پایتخت تونس به اقدام دولت برای اعلام تعطیلی سراسری که در یک هفته گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا اعمال شده، اعتراض کردند و خواهان تحقق یاری هایی شدند که دولت به آنها وعده داده است.

براساس این گزارش، معترضان در اعتراض به شرایط مالی و معیشتی خود اظهار داشتند که دولت از ویروس کرونا حرف می زند اما آنها بهرحال خواهند مٌرد پس باید کار نمایند.

بخشی از کارگران در تونس به شکل روز مزد کار می نمایند در حالی که از خدمات بهداشتی و درمانی محدودی نیز برخوردارند و با اعلام تعطیلی ها فراگیر به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط معیشتی وخیمی پیدا نموده اند و نیازمند یاری ها و حمایت دولت در این روزها هستند.

شماری از ساکنین پایتخت این کشور روز دوشنبه با اعتراض، خواهان یاری یا اجازه دادن به آنها برای رفت و آمد شدند و اقدام به آتش زدن لاستیک خودروها و مسدود کردن راهها کردند.

الیاس الفخفاخ نخست وزیر تونس یک هفته پیش از طرحی برای ارایه یاری هایی بالغ بر 5 میلیون یورو به شکل یاری های مستقیم فوری به قشر های آسیب پذیر جامعه اطلاع داد اما موعد آن را اعلام نکرد.

وزارت امور اجتماعی این کشور روز دوشنبه اظهار داشت که یاری هایی از 31 مارس تا 6 آوریل (18-12 فروردین ماه) به ساکنان محله های المنیهلة و شعبی ارایه می گردد و اهالی این محله ها باید نام نویسی نمایند.

نهادهای حقوقی و دیده بان حقوق بشر و سازمان عفو بین الملل پیش از این با شیوع کرونا در کشورهای دنیا نسبت به شرایط معیشتی کارگران و دسترسی آنها به آب سالم و خدمات درمانی و بهداشتی هشدار داده اند.

رییس جمهوری تونس اول فروردین برای مقابله با ویروس کرونا کل این کشور را قرنطینه کرد و از مردم خواست از خانه هایشان جز در موارد ضروری خارج نشوند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت تونس تا کنون 18 هزار نفر در این کشور قرنطینه شده اند.

ویروس کرونا برای نخستین بار 12 دسامبر (آذر/دی) گذشته در چین و در شهر ووهان شیوع پیدا کرد اما پکن به طور رسمی اواسط ژانویه (دی/بهمن) آن را اظهار داشت.

این ویروس بسرعت به کشورهای مختلف در سراسر دنیا سرایت و بیشتر کشورها را درگیر نموده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کارگران تونسی خواهان حمایت از آنها در روزهای قرنطینه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کارگران تونسی خواهان حمایت از آنها در روزهای قرنطینه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید