خبرنگاران رسانه ای منتقد و منصف است

به گزارش وبلاگ 1 کد، مصیب امیری در مراسم تکریم مدیران جوابگوی دو سال گذشته استان که به ابتکار خبرنگاران در هتل الیزه شیراز در حال برگزاری است، گفت: بی تردید وظیفه رسانه انتقال واقعیت ها و اطلاع رسانی از خدمات دولت در کنار نقد سازنده و حتی جریان سازی است .

خبرنگاران رسانه ای منتقد و منصف است

وی ادامه داد: در سالی که به نام دولت و ملت ، همدلی و همزبانی نام گذاری شده نقش رسانه در تحقق این شعار معین نماینده است، از این رو می طلبد رسانه و مطبوعات حرفه ای تر شوند و وبلاگ 1 کد با اطلاعات کافی وارد موضوع شوند اما متاسفانه بعضی از وبلاگ 1 کد به صورت حرفه ای و تخصصی کار نمی نمایند.

وی یکی از رویکردهای دولت یازدهم را ایجاد روحیه ، نشاط و افزایش اعتماد عمومی در کشور دانست و تاکید نمود: رسانه ها از ابزار تحقق این مهم محسوب می شوند و تنها یک خبرنگار مطلع و حرفه ای و همچنین رسانه ای که به دنبال انعکاس واقعیت هاست می تواند در این عرصه پیروز عمل کند ، هر چند که گاهی سازمان ها به رسانه ها احتیاج دارند تا انتقال دهنده فعالیت های سازمان باشند از این رو لزوم تعامل و تقویتارتباط اصحاب رسانه با دستگاه های اجرایی احساس میشود .

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: بدون شک سازمان میراث فرهنگی از این قاعده مستثنی نیست و به تعامل و تقویت ارتباط با رسانه و مطبوعات احتیاجمند است، با توجه به حساسیتی که مردم جامعه ما نسبت به مباحث میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی دارند ، رسانه می تواند بازوی قوی و توانمندی برای این سازمان باشد.

امیری تاکید نمود: اقدامات موثری که در این حوزه انجام شده و می گیرد گاهی آنقدر زیر پوستی و زیر ساختی و زمان بر است که به چشم نمی آید از این رو نقش رسانه در معرفی ، تحلیل و آنالیز این موضوعات بسیار معین نماینده است.

وی گفت: به طور مثال فرایند مرمت آثار تاریخی به دلیل حساسیت های موجود و یا ساخت هتل و مراکز تفریحی گردشگری به علت میزان حجم سرمایه گذاری ها و پروسه ارائه تسهیلات همیشه با کندی همراه می شود که در این میان رسانه ها تاثیر بسزایی در نوع اطلاع رسانی و انتقال واقعیت ها دارد .

امیری ادامه داد: میراث فرهنگی طی یک دهه اخیر به موضوع روز و جذاب برای رسانه ها تبدیل شده که اغراق هایی هم در این حوزه صورت می گیرد چرا که بیشتر تخریب ها و آسیب هایی که آثار تاریخی با آن دست به گریبان است به عوامل محیطی و گذشت زمان بستگی دارد اما در بسیاری مواقع کم کاری و بی توجهی مسئولان مربوطه مطرح می شود که البته صحت ندارد و در بعضی مواقع نیز به جای آنکه راهکار و پیشنهادی ارائه شود مدیران و کارشناسان مربوطه تخریب می شوند.

وی ادامه داد: این موضوع به عدم مطلعی وبلاگ 1 کد از موضوعات میراث فرهنگی برمی شود و جا دارد فعالین در این حوزه سطح مطلعی های خود را بالا ببرند و قلمشان را در راستای نقد سازنده به کار گیرند .

امیری فزود: در حال حاضر که کشور و به تبع آن فارس با کمبود منابع آبی روبرو است گردشگری می تواند موانع و مسائل پیش رو را مرتفع کند .

وی با بیان اینکه توسعه این صنعت یک فرصت محسوب می شود، گفت: این فرصت یا مزیت تنها با تعامل با رسانه امکان پذیر است چرا که بهترین تریبون برای معرفی آثار و جذب گردشگر ، رسانه است .

مدیر کل میراث فرهنگی فارس در مورد عملکرد وبلاگ 1 کد گفت: این خبرگزاری یکی از خبرگزاری های منتقد و منصف در حوزه رسانه است و در حوزه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فعالیت های موثر و مناسبی را در عرصه اطلاع رسانی و معرفی آثار داشته و شاهد این ادعا هم صرف نظر از گزارش های تحلیلی و توصیفی وبلاگ 1 کد اجرای چنین برنامه ای به عنوان مسئول جوابگو است ، که با ابتکاری جالب و البته جسارت خبرنگاری این طرح را اجرا کرد .

منبع: خبرگزاری مهر

به "خبرنگاران رسانه ای منتقد و منصف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رسانه ای منتقد و منصف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید