خانه بهداشت روستایی دیزج بخش مرکزی شاهرود به بهره برداری رسید

به گزارش وبلاگ 1 کد، رضا چمن در مصاحبه با خبرنگاران، ضن بیان اینکه در پنجمین روز از هفته دولت ، خانه بهداشت روستایی دزج از توابع بخش مرکزی شاهرود به بهره برداری رسید، ابراز داشت: این ساختمان با متراژ 120 متر مربع با اعتباری معادل یک میلیارد و 900 میلیون ریال ساخته گردیده است.

خانه بهداشت روستایی دیزج بخش مرکزی شاهرود به بهره برداری رسید

وی بابیان اینکه برای محوطه سازی مجموعه 200میلیون ریال اعتبار هزینه گردیده است، اضافه کرد: این خانه بهداشت جمعیت دو هزار و 150 نفری روستای درج و توابع آن را تحت پوشش قرار خواهد داد و در هفته دو روز پزشک به صورت ده گردشی حضور خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه افتتاح خانه بهداشت نیازهای سلامت جمعیت یک منطقه را تحت پوشش قرار می دهد، ابراز داشت: در هفته دولت ، خانه بهداشت روستای بدشت و پانسیون بسطام نیز به بهره برداری خواهد رسید که با تجهیز وسایل اعتباری معادل دو میلیارد و 300میلیون ریال برای این طرح ها هزینه گردیده است.

چمن در ادامه توضیح داد: در طرح تحول سلامت ساخت 55 واحد بهداشتی و پانسیون پزشک و تیم سلامت به صورت تفاهم نامه سه جانبه با استاندار، رئیس دانشگاه و مقام عالی وزارت به امضا رسید که این سه پروژه و طرح هایی که قبلا در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بهره برداری و افتتاح شد از مجموع همین پروژه ها است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه امروز دغدغه های علوم پزشکی کنترل بیماری های غیر واگیردار نظیر دیابت و فشارخون است لذا در خانه بهداشت روستایی بحث خود مراقبتی و مراجعه به پزشک به طور جد دنبال می گردد که در واقع افتتاح خانه های بهداشت نیز در راستای اهداف دولت است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "خانه بهداشت روستایی دیزج بخش مرکزی شاهرود به بهره برداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه بهداشت روستایی دیزج بخش مرکزی شاهرود به بهره برداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید