جزییات تشکیل فرماندهی انتظامی ری، اختصاص3.5 هکتار زمین برای ایجاد فرماندهی انتظامی

به گزارش وبلاگ 1 کد، فرماندار ویژه شهرستان ری جزییات تشکیل فرماندهی انتظامی ویژه این شهرستان را تشریح کرد.

جزییات تشکیل فرماندهی انتظامی ری، اختصاص3.5 هکتار زمین برای ایجاد فرماندهی انتظامی

حسین توکلی کجانی در گفت وگو با وبلاگ 1 کد، در تشریح فرایند تشکیل فرماندهی انتظامی ویژه در شهرستان ری گفت: درباره ارتقاء صندلی شهرستان ری در حوزه نیروی انتظامی از سرکلانتری به فرماندهی ویژه ری زیرنظر فرماندهی تهران عظیم، در گذشته مقدمات آن صورت گرفته است و فرماندهی ناجا با این موضوع موافقت نموده است. البته این بحث چند سالی به دلیلی عدم وجود زمین جهت احداث ساختمان فرماندهی مغفول مانده بود.

وی اضافه نمود: اعتبار حدود 30 میلیارد تومانی جهت ارتقاء و ایجاد فرماندهی انتظامی در این شهرستان پیش بینی شد، اما به دلیل اینکه زمین لازم وجود نداشت امکان احداث ساختمان فرماندهی در مرکز شهرستان فراهم نشده بود. به هرترتیب با پیگیری های استاندار تهران و فرمانداری شهرستان ری در این دوره در حال حاضر 3.5 هکتار زمین در مراحل نهایی شدن از سوی شهرداری تهران است تا بتوانیم فرماندهی انتظامی ویژه با پلیس های تخصصی مستقل ولی در مدیریت کلان زیرنظر فاتب ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: بی تردید باید فرماندهی ویژه شهرستان ری زیر نظر تهران عظیم باشد ولی این فرماندهی دارای پلیس های تخصصی مستقل خواهد بود؛ موضوعات شهرستان ری با توجه به وسعت 2هزارو 200 کیلومترمربعی که شامل 5 بخش و 6 شهر است از پیچیدگی های ویژه برخوردار است و وجود نقاط مهم و حساس شهرستان به همراه برگزاری مراسمات مختلف ملی و مذهبی ضرورت اجرایی شدن این فرماندهی را دوچندان می نماید.

وی تاکید نمود: البته در کنار پیگیری برای تشکیل فرماندهی ویژه ،تقویت نیروی انتظامی هم ظرف سال های گذشته در دستور کار قرار داشته است تا جایی که درحال حاضر ساخت کلانتری علائین را شروع کردیم؛ کلانتری با ساختار به روز که پیمانکار آن انتخاب شده و به زودی با اعتبارات فرمانداری شهرستان ری این کلانتری در یکی از نقاط آسیب پذیر شهرستان یعنی شهرک علائین پس از اتمام مراحل ، عملیات احداث آن شروع خواهد شد.

فرماندار ویژه شهرستان ری، در بخش دیگری از صحبت های خود به تقویت نیروی انتظامی شهرستان در حوزه تجهیزات و امکانات اشاره نمود و اضافه نمود: با هدف تقویت و ارتقاء سطح خدمت رسانی نیروی انتظامی در شهرستان ری و تامین امنیت و آرامش شهفرایندان، بحث تامین تجهیزات و امکانات برای نیروی انتظامی را به جد پیگیر شده و برای تقویت بیشتر همچنان این مهم را به عنوان یکی از اولویت های تامین امنیت و آرامش برای شهفرایندان دنبال می کنیم.

وی درباره استقلال فرماندهی ویژه شهرستان ری نیز گفت: بر خلاف سایر استانهای کشور که تنها با یک فرماندهی انتظامی مدیریت می گردد ، تهران با 3 فرماندهی انتظامی خدمات دهی می گردد به گونه ای که فاتب شامل شهرستان تهران، ری و شمیرانات است و فرماندهی شرق که شهرستان های شرق استان را و فرماندهی غرب که مدیریت شهرستانهای غربی استان تهران را بصورت مستقل و زیرنظر ناجا برعهده دارد. فرماندهی انتظامی ری نیز پس از تشکیل زیر نظر فاتب با پلیس های تخصصی مستقل کار خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جزییات تشکیل فرماندهی انتظامی ری، اختصاص3.5 هکتار زمین برای ایجاد فرماندهی انتظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات تشکیل فرماندهی انتظامی ری، اختصاص3.5 هکتار زمین برای ایجاد فرماندهی انتظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید