جدیدترین نرخ سیمان و فولاد اعلام شد

به گزارش وبلاگ 1 کد، نایب رئیس مجلس از تعیین قیمت سیمان و فولاد خبر داد. تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشستی با سرپرست وزارت صمت و تعدادی دیگر از مسئولان نهاد های نظارتی و تصمیم گیرنده، در محل هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به بررسی قیمت این دو مصالح ساختمانی پرداختند.

جدیدترین نرخ سیمان و فولاد اعلام شد

به گزارش وبلاگ 1 کد به نقل از وبلاگ 1 کد، در پی ناآرامی بازار سیمان و فولاد، عصر امروز (دوشنبه 6 مرداد) تعدادی از کنندگان مجلس شورای اسلامی در نشستی با سرپرست وزارت صمت و تعدادی دیگر از مسئولان نهاد های نظارتی و تصمیم گیرنده، در محل هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به بررسی قیمت این دو مصالح ساختمانی پرداختند.

علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع وبلاگ 1 کد در تشریح نتیجه این جلسه گفت: سیمان و فولاد دو عامل بسیار اثرگذار در کارگاه های عمرانی کشور است و در واقع قیمت این دو مصالح ساختمانی رها شده بود.

او ادامه داد: آقای مدرس خیابانی در چند جلسه حاضر شدند و بدون اینکه کنندگان قصد دخالت در امور اجرایی داشته باشند، با یک کار کارشناسی درباره قیمت سیمان و فولاد به نتیجه رسیدیم.

نیکزاد گفت: هر تُن سیمان فله ای با احتساب کرایه حمل، 290 هزار تومان تعیین شد.

او افزود: هر کیسه سیمان پاکتی در درب کارخانه 13 هزار و 500 تومان و برای مصرف کننده 17 هزار و 500 تومان تعیین شد.

نایب رئیس مجلس گفت: سرپرست وزارت صمت به دلیل قیمت بالای ورق فولادی و میلگرد در بازار، صبح امروز جلسه ای هم در دولت داشته اند؛ قیمت هر کیلو ورق و میلگرد از رابطه قیمت جهانی ضربدر ارز نیمایی حاصل می شود.

او تأکید کرد: در نتیجه قیمت هر کیلو میلگرد و ورق بالاتر از 8 هزار و 500 تومان نباید باشد.

نیکزاد اظهار کرد: انتظار می رود با نظارت مسئولان نظارتی و مربوط و همچنین پیگیری که ما کنندگان، با ایجاد ثبات بر قیمت ها، کارگاه ها فعال شوند و قیمت های رها شده در زمینه ساختمان سازی و پل سازی نداشته باشیم، زیرا سرمایه از جیب ملت خارج می شود.

نایب رئیس مجلس گفت: امیدوارم همکاران در وزارت صمت با کمک سایر اعضای دولت تثبیت قیمت را ایجاد کنند.

منبع: جام جم آنلاین

به "جدیدترین نرخ سیمان و فولاد اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین نرخ سیمان و فولاد اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید