تعطیلی دفتر خدمات بشردوستانه سوئیس در کره شمالی از بیم کرونا

به گزارش وبلاگ 1 کد، دفتر خدمات بشردوستانه سوئیس از بیم شیوع ویروس کرونا در کره شمالی، تمام فعالیت های خود در این کشور را تا اطلاع ثانوی متوقف کرد.

تعطیلی دفتر خدمات بشردوستانه سوئیس در کره شمالی از بیم کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 1 کد، دفتر توسعه و همکاری سوئیس در کره شمالی روز دوشنبه از بسته شدن این مرکز کمک رسانی در پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی از بیم شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به نوشته وبگاه سوئیس اینفو، این دفتر از روز دوشنبه تا اطلاع ثانوی بسته شد. یک مقام وزارت خارجه سوئیس نیز با تایید این خبر گفت که این اقدام به دنبال مسدود شدن مرزهای کره شمالی در تلاش برای عدم شیوع ویروس کرونا رخ داد. این دفتر در کمک رسانی بشردوستانه در کره شمالی فعالیت می کرد.

این مقام وزارت خارجه سوئیس گفت که به محض عادی شدن اوضاع، کمک رسانی به کره شمالی از سرگرفته می شود.

کره شمالی تا به امروز هیچ اطلاع خاصی درباره شیوع کرونا در کشور خود گزارش نکرده، اما اعلام کرده در صورت مشاهده این ویروس در هر فرد خارجی، آن شخص باید 30 روز در قرنطینه باشد. این کشور تدابیر خاصی را نیز در مرزهای خود اعمال کرده است.

برخی منابع دیپلماتیک روز شنبه از خروج سفرای آلمان و فرانسه از کره شمالی و تعطیلی موقت سفارتخانه های این دو کشور در پیونگ یانگ خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری رویترز کالین کروکس سفیر انگلیس در کره شمالی روز دوشنبه با اعلام این خبر گفت که این اقدام بابت افزایش نگرانی ها در کره شمالی ناشی از شیوع ویروس کرونا است. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "تعطیلی دفتر خدمات بشردوستانه سوئیس در کره شمالی از بیم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی دفتر خدمات بشردوستانه سوئیس در کره شمالی از بیم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید