تسهیلات فروش صنایع دستی در اختیار هنرمندان این حوزه قرار می گیرد

به گزارش وبلاگ 1 کد، محمد خیاطیان پیش از ظهر چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در اراک گفت: روز گذشته مذاکره و عقد تفاهم نامه با یکی از بانک های کشور انجام شد تا تسهیلات مناسب با نرخ سود پایین برای حوزه صنایع دستی تدارک دیده گردد.

تسهیلات فروش صنایع دستی در اختیار هنرمندان این حوزه قرار می گیرد

وی اضافه نمود: این اقدام انجام شد تا کارگاه های کوچک و کارآفرینان که در عرضه صنایع دستی فعالیت دارند، بتوانند از این تسهیلات برای بازار فروش خود برخوردار شوند.

خیاطیان گفت: قرار است این تسهیلات ارتباط پیدا کند به بازارچه های فروش محصولات صنایع دستی، یعنی هنرمندان صنایع دستی بتوانند از تسهیلات مربوط برای فروش صنایع دستی بهره مند شوند.

وی توضیح داد: به محض نهایی شدن این طرح موضوع به استان ها ابلاغ می گردد تا از این طریق مسائل فروش صنایع دستی مرتفع و شاهد رونق فروش در کشور باشیم.

بر اساس این گزارش، معاون میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: یکی از فرصت های عبور از اقدامات ناجوانمردانه ای که آمریکا بعد از برجام با کشور ما آغاز نموده، تقویت و بهره مندی از ظرفیت ها وپتانسیل های موجود گردشگری و جذب گردشگر در کشور است.

خیاطیان ادامه داد: حتما حوزه گردشگری و ظرفیت های صنایع دستی کشور و تبادل میراث فرهنگی با دیگر کشورها، یکی از ظرفیت های بسیار خوب و مهم و اثرگذار در فرصت فعلی کشور است که می تواند ما را در تقویت تامین نقدینگی ارزی در این شرایط یاری کند.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: استان همدان به عنوان پایتخت گردشگری ایران معین شده است و بازتاب بسیار خوبی در محافل بین المللی دارد و حضور دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در ایران نیز اتفاق بسیار خوبی است.

خیاطیان یادآور شد: این اتفاقات خوب، منجر به این خواهد شد که خیل عظیمی از گردشگران خارجی به سمت ایران روانه شوند.

وی گفت: گردشگری در کشور یک موضوع تک بعدی نیست امروز در کشور ابعاد مختلف گردشگری داریم. در برخی از استان ها موضوع گردشگری در بعد تاریخی، در بعضی از برخی استان ها در حوزه سلامت و در برخی استان ها نیز گردشگری از بعد مذهبی و زیارتی است.

وی ادامه داد: آنچه که برای ما اهمیت دارد و باید به آن توجه کنیم این است که با توجه به کارکرد هر استان حوزه گردشگری را بر این مدار و بر مبنای آن باید فعال گردد.

خیاطیان گفت: استان مرکزی یکی از استان هایی است که به عنوان پایتخت صنعتی کشور همواره مطرح است، ابعاد صنعتی استان مرکزی نسبت به دیگر ابعادش برجسته تر است و با این وجود امروز شاهد این هستیم که حتی یک موزه در کشور به نام موزه صنعت وجود ندارد.

وی بیان داشت: پیشنهاد می کنم مدیرکل جدید در بحث ایجاد موزه صنعت اهتمام لازم را داشته باشد. ما هم یاری می کنیم تا این مورد تحقق پیدا کند.به گزارش وبلاگ 1 کد، معاون سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در ادامه در زمینه موضوع جذب سرمایه گذار بیان داشت: باید کوشش کنیم که بروکراسی اداری در همه حوزه ها کاهش پیدا کند. بروکراسی اداری یکی از موضوعاتی است که متاسفانه دست و پای سرمایه گذاران را بسته است.

وی ادامه داد: بروکراسی اداری باید در سازمان به حداقل برسد. زمانی بروکراسی به حداقل می رسد که از ظرفیت های فناوری استفاده کنیم. ظرفیت هایی که در همه جا اتفاق می افتد. ما هم باید به این سمت رفته و زیرساخت مربوط به فناوری را ایجاد و در اختیار عموم مردم قرار داده گردد.

لازم به ذکر است، در این آیین از زحمات سید محمد حسینی مدیرکل سابق میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تقدیر و علیرضا ایزدی به عنوان مدیرکل جدید اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی معرفی گردید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تسهیلات فروش صنایع دستی در اختیار هنرمندان این حوزه قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات فروش صنایع دستی در اختیار هنرمندان این حوزه قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید