ترک شغل باعث پیشرفت می گردد!

به گزارش وبلاگ 1 کد، همه ما داستان های ناراحت کننده در خصوص ترک شغل به دلایل مختلف از جمله کارفرمایان نالایق، ساعات کاری زیاد، مکان کاری نامناسب و حقوق و مزایای کم شنیده ایم اما در حقیقت دلایل اصلی چیز دیگری می باشند و گاهی نشانه مثبتی دارند.

ترک شغل باعث پیشرفت می گردد!

به گزارش وبلاگ 1 کد، بنابر اعلام کارجوپلاس، نظرسنجی که اخیراً توسط لینکدین از بیش از 10،000 نفر در سراسر دنیا صورت گرفت نشان داد که دلایلی که مردم شغل فعلی خود را ترک می نمایند، اغلب دنیای و همگانی هستند.

طبق این نظرسنجی 45 درصد افراد به دلیل اینکه فضایی برای رشد و پیشرفتشان و البته حرفه ای شدن در موقعیت فعلی با وجود عملکرد خیلی خوبی که دارند، وجود ندارد تصمیم به ترک شغل خود می گیرند.

زمانی که اعتماد بین افراد یک تیم وجود نداشته باشد این نشانه یک ضعف و مشکل است. دومین دلیل شایع برای استعفا کاری عملکرد ضعیف در رهبری و راهنمایی تیم است (حدود 41 درصد).

هر سازمان یا شرکت به فردی در راستای شفاف سازی و مدیریت کارها و همین طور معین وظایف برای رسیدن به هدف مشترک سازمان احتیاج دارد. این امر موجب می شود تا افراد شناخت کاملی از وظایف و اهداف بلندمدت سازمان داشته باشند و در دستیابی به آن بکوشند.

علاوه بر موارد گفته شده حدود 36 درصد افراد خواستار فرهنگ کاری بهتر و همین طور به دنبال چالش کاری می باشند. اساساً ما به مشاغلی که چابک هستند، واکنش بهتری نشان می دهیم در غیر این صورت تنها در حال تکرار هستیم و جایی برای ترقی وجود نخواهد داشت.

دریافت حقوق و مزایای بهتر و شناخت بیشتر از کار جزو دلایلی است که یک فرد موقعیت شغلی خود را ترک کند.

دفعه بعدی اگر فردی را دیدید که شغل خود را ترک می نماید شاید یکی از عوامل بالا موجب این عمل شده باشد. شما هم اگر در محیط کار مسئله ای دارید که موجب شده تا از کار خود ناراضی باشید می توانید در فروم تخصصی کارجوپلاس سوالات تخصصی خود را در زمینه کاری که فعالیت می کنید بپرسید و پاسخ سوالات خود را از متخصصان دریافت کنید.

سوال های خود را اینجا وارد کنید تا در فروم تخصصی کار به آن ها پاسخ داده شود و برای شما ارسال شود.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترک شغل باعث پیشرفت می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترک شغل باعث پیشرفت می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید