تجهیز فرودگاه حیدرآباد هند به فناوری تشخیص چهره

به گزارش وبلاگ 1 کد، فرودگاه حیدرآباد هند به فناوری تشخیص چهره مجهز شد. مسافرین خطوط داخلی و خارجی این فرودگاه از این پس به جای نشان دادن گذرنامه خود، از گیت های مخصوص تشخیص چهره عبور کرده و پس از تأیید این فناوری وارد هواپیما می شوند.

تجهیز فرودگاه حیدرآباد هند به فناوری تشخیص چهره

این ابتکار عمل بخشی از سیاست وزارت حمل و نقل هوایی Digi Yatra هندوستان است که قصد دارد در مسافرین تجربه ای بدون دردسر و ارائه هیچ مدرک کاغذی ایجاد کند. دولت هندوستان هدف از تجهیز فرودگاه ها به فناوری تشخیص چهره را کمک به رفع ازدحام و شلوغی در فرودگاه های این کشور عنوان کرده و اعلام کرده است که در مدت زمانی کوتاه تمامی فرودگاههای این کشور به این فناوری تجهیز خواهند شد.

به گفته مقامات این کشور اسکنرهای تشخیص چهره و هویت مسافران در فرودگاه های بین المللی که میزبان حجم زیادی از مسافران در روز هستند، این امکان را فراهم می کند تا هویت مسافران در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به چک کردن گذرنامه و تنها از طریق شناسایی چهره مسافران انجام شود. همچنین فناوری تشخیص چهره از خطای انسانی و احتمال بروز خطرات احتمالی پیشگیری خواهد کرد.

در حال حاضر مسافران هندی می توانند از بین دو سیستم بیومتریک یا روش بازرسی سنتی از طریق گذرنامه در فرودگاه یکی را انتخاب کنند. این اقدام در راستای توجه به حقوق خصوصی افراد اجرا شده و در آن تأکید شده است که به هیچ وجه افراد مجبور به ثبت چهره به کمک این فناوری نخواهند شد. فناوری استفاده شده در این فرودگاه ها از سیستم ورود و خروج بیومتریک پشتیبانی کرده و هویت مسافران به واسطه استفاده از دوربین های فوق پیشرفته در گیت ورودی و خروجی فرودگاه شناسایی می شود.

منبع: ایران آنلاین

به "تجهیز فرودگاه حیدرآباد هند به فناوری تشخیص چهره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز فرودگاه حیدرآباد هند به فناوری تشخیص چهره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید