بچه ها کار منطقه 14 ساماندهی می شوند

به گزارش وبلاگ 1 کد، مرکز پرتو منطقه 14 هفته گذشته با حضور جمعی از مسئولان شهری افتتاح شد.

بچه ها کار منطقه 14 ساماندهی می شوند

وبلاگ 1 کد - مژگان مهرابی: سیدعلیرضا زینی وند مدیر اداره خدمات رفاهی و اجتماعی منطقه با بیان این که حوزه وظایف مراکز پرتو ساماندهی بچه ها کار و ایجاد شرایط رفاهی و آموزشی برای آن هاست، گفت: با راه اندازی مرکز پرتو بچه ها کاری که در منطقه حضور دارند شناسایی و برای بهره گیری از خدمات رفاهی و آموزشی به نهادهای فرهنگی معرفی می شوند.

مسائل مالی و معیشتی بعضی از خانواده ها باعث شده این روزها شاهد دستفروشی بچه ها کار باشیم. بچه هایی که در این مقطع سنی باید از خدمات آموزشی و رفاهی بهره مند باشند برای کمک مالی به خانواده هایشان بر سرچهارراه ها یا معابر عمومی و ایستگاه های مترو دستفروشی می کنند.

به گفته این مسئول از آن جا که منطقه 14 تاکنون از داشتن مرکز پرتو بی بهره بوده، آماری از تعداد بچه ها کار منطقه 14 موجود نیست.

زینی وند در ادامه اضافه نمود: در این جا کلاس های روانشناسی و آسیب شناسی برای کودک و والدین آن ها برگزار می شود و کودک آموزش می بیند چطور در برابر مسائلی که سلامتش را تهدید می کند مقابله کند. همچنین بچه های که تمایل به ادامه تحصیل دارند به اداره آموزش و پرورش معرفی می شوند و میتوانند مانند دیگر دانش آموزان بر سر کلاس و درس حاضر شوند.

مدیر مرکز خدمات رفاه اجتماعی، اظهار داشت: بیشتر بچه ها کار منطقه 14 در محدوده بازار گل شهید محلاتی فعالیت می کنند. آن ها صبح زود برای تهیه گل به بازار می آیند و برای فروش آن ها به محله های دور و نزدیک می فرایند. بعضی از بچه ها کار هم اقدام به جمع آوری زباله و بازیافت آن ها می کنند که البته تعدادشان زیاد نیست.

منبع: همشهری آنلاین

به "بچه ها کار منطقه 14 ساماندهی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بچه ها کار منطقه 14 ساماندهی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید