برگزاری جشنواره انار در روستای تاریخی سریزد

به گزارش وبلاگ 1 کد، فرماندار مهریز از برگزاری جشنواره انار در روستای تاریخی سریزد این شهرستان در آخر هفته جاری اطلاع داد.

برگزاری جشنواره انار در روستای تاریخی سریزد

به گزارش وبلاگ 1 کد، رضا زارع زاده با تاکید بر این که رویداد محوری یکی از بهترین راه حلها برای معرفی شهرستان مهریز است، گفت: جشنواره انار روستای سریزد با هدف معرفی ظرفیت های گردشگری شهرستان مهریز و روستای تاریخی سریزد، افزایش شادابی و نشاط مردم و معرفی انار به عنوان یکی از محصولات مهم شهرستان برگزار می گردد.

وی ادامه داد: رویدادهایی مانند جشنواره های میوه در شهرستان های مختلف استان، راه حل موثری برای معرفی انواع خوراکی ها، فرهنگ، توانمندی ها، صنایع دستی و جاذبه های گردشگری هر شهرستان و در نهایت استان است.

زاعزاده با اشاره به برگزاری این جشنواره در روز آدینه هفدهم آبان ماه جاری در روستای تاریخی سریزد واقع در 10 کیلومتری شهر مهریز، اظهار کرد: در این جشنواره علاوه بر عرضه انار فراوریی شهرستان و فرآورده های مرتبط با انار مانند لواشک ها، رب انار، آش انار و سایر خوراکی های مربوط به انار، کلکسیونی از گونه های مختلف انار شهرستان به نمایش در می آید.

فرماندار مهریز در خاتمه یادآور شد: شهرستان مهریز با بیش از 600 هکتار سطح زیر کشت انار یکی از قطب های فراوری این محصول در استان یزد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری جشنواره انار در روستای تاریخی سریزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره انار در روستای تاریخی سریزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید