بخشش مردی که همسر سابقش را کشت

به گزارش وبلاگ 1 کد، مردی که همسر سابقش را به قتل رسانده بود، هرچند به قصاص محکوم شده بود، با اعلام گذشت اولیای دم از مرگ نجات پیدا کرد.

بخشش مردی که همسر سابقش را کشت

به گزارش گروه حوادث وبلاگ 1 کد از شرق، متهم بعد از به قتل رساندن همسر سابقش درِ خانه را قفل نموده و متواری شده بود؛ اما در نهایت راز جنایتش فاش و از سوی مأموران بازداشت شد. نیمه شب دهم دی سال 97 مرد سالخورده ای با پلیس تماس گرفت و از قتل دختر 30 ساله اش به نام میترا اطلاع داد.

این مرد که هراسان بود، گفت: دختر و دامادم چند ماه قبل از هم جدا شدند. دخترم گاهی اوقات برای دیدار با دو دخترش به خانه همسر سابقش می رفت. او دیروز -روز حادثه- برای دیدن فرزندانش به خانه همسر سابقش به نام پرویز رفت و بازنگشت. من که نگران او شده بودم، مقابل در خانه رفتم؛ اما کسی در را باز نکرد. او ادامه داد: نیمه شب بود و دخترم به خانه برنگشته بود. من که نگران شده بودم، همراه همسرم بار دیگر مقابل در خانه داماد سابقم رفتیم و، چون کسی در را باز نکرد، قفل را شکستیم و بعد از ورود به خانه با جسد خونین دخترم روبه رو شدیم.

مأموران پلیس در پی این تماس به خانه پرویز رفتند و جسد خونین زن جوان را با دستور قضائی به پزشکی قانونی منتقل کردند. این در حالی بود که پرویز و دو دخترش در خانه حضور نداشتند. پلیس به ردیابی همسر سابق میترا پرداخت و دریافت این مرد به همراه دو دخترش به خانه خواهرش رفته است. به این ترتیب پرویز بازداشت شد و به جنایت خانوادگی اعتراف کرد.

مرد 37 ساله در بازپرسی ها گفت: من و همسرم از همان ابتدای زندگی با هم اختلاف داشتیم. به جهان آمدن دو دخترمان هم اوضاع را بدتر کرد. به همین خاطر در حالی که دو دخترمان تقریبا عظیم شده بودند، تصمیم گرفتیم از هم جدا شویم. بعد از طلاق گاهی اوقات میترا برای دیدن فرزندان مان به خانه ما می آمد. چند ماهی از طلاق نگذشته بود که میترا پشیمان شد و اصرار داشت سر زندگی اش برگردد. او می گفت دلتنگ بچه هاست و می خواست او را صیغه کنم.

متهم به قتل ادامه داد: آخرین بار ساعت شش صبح بود که میترا برای دیدن فرزندانم به خانه ام آمد. او بچه ها را دید و سپس دو دخترم به مدرسه رفتند؛ اما میترا خانه را ترک نکرد. او آغاز به صحبت کرد و گفت دلش برای فرزندانمان تنگ شده و نمی تواند این شرایط را تحمل کند. او از من خواست تا دوباره با هم زندگی کنیم. من قبول نکردم؛ چون می دانستم دوباره همان جرو بحث ها پیش می آید. میترا آدمی نبود که روی حرفش باشد و دوباره دعوا ها را آغاز می کرد. سر همین موضوع با هم درگیر شدیم.

متهم در ادامه اعترافاتش گفت: میترا قبلا هم بار ها برایم پیامک ارسال نموده بود و اصرار داشت صیغه ام گردد که من مخالفت نموده بودم. او می گفت حتی اگر نمی خواهی مهریه بدهی و دوست نداری زن عقدی ات باشم، حاضرم قبول کنم صیغه شویم. وقتی بار دیگر این موضوع را پیش کشید، عصبانی شدم. او می خواست خانه را ترک کند. به او گفتم پالتویی را که به تن دارد، من قبلا برایش خریده ام. باید پالتو را پس بدهد و بعد برود. به همین خاطر عصبانی شد و به آشپزخانه رفت. او با کارد آشپزخانه به سمتم حمله کرد که زخمی شدم. من هم در یک لحظه کارد را از او گرفتم و به او ضربه زدم. سپس دنبال دو دخترم رفتم و آن ها را به خانه خواهرم بردم. به دنبال اعتراف های این مرد و بازسازی صحنه جرم، او در دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در آن جلسه پدر و مادر میترا برای پرویز حکم قصاص خواستند؛ اما دو دختر نوجوان قربانی از قصاص گذشتند و گفتند به طور کامل نسبت به پدرشان رضایت می دهند. آن ها در جلسه دادگاه تأیید کردند پدرشان مادرشان را به قتل رسانده است؛ اما گفتند مادرشان با اینکه آن ها را دوست داشت؛ اما خیلی زود عصبانی می شد.

سپس متهم به دفاع پرداخت و بار دیگر اظهارات قبلی اش را تکرار کرد. او در نهایت با حکم قضائی به قصاص محکوم شد. حکم صادرشده در دیوان عالی کشور تحت آنالیز قرار داشت که پرویز توانست با پرداخت دیه رضایت پدر و مادر میترا را جلب کند. به این ترتیب او به زندگی برگشت و پس از آن به خاطر جنبه عمومی جرم بار دیگر در دادگاه کیفری تهران پای میز محاکمه ایستاد. در ابتدای جلسه بعد از اینکه کیفرخواست علیه متهم خوانده شد و نماینده دادستان درخواست مجازات متهم به لحاظ جنبه عمومی جرم را بیان کرد، متهم در صندلی نهاده شد و گفت: قبول دارم آن روز با همسر سابقم درگیر شدم؛ اما من فقط یک ضربه با چاقو به کتف او زدم و قصد کشتنش را نداشتم.

پرویز در تشریح ماجرا گفت: من و میترا 15 سال با هم زندگی کردیم؛ اما اختلاف های زیاد ما باعث شد از هم جدا شویم. آن روز وقتی اصرار های بیجای همسرم را برای بازگشت به زندگی دیدم، عصبانی شدم. سر همین موضوع دعوا میان ما بالا گرفت و میترا به سمت آشپزخانه رفت. او چاقوی آشپزخانه را برداشت و به سمت من حمله کرد. حتی در آن درگیری پایم زخمی شد. ما با هم گلاویز بودیم که چاقو ناخواسته به کتف میترا برخورد کرد و او روی زمین افتاد. من همان موقع خانه را ترک کردم و اصلا فکر نمی کردم آن ضربه موجب مرگ میترا گردد. احتمالا میترا بعد از ضربه چاقو به کتفش بیهوش شده و، چون چاقو به ریه او آسیب وارد نموده بود، جان سپرد. اگر او را به بیمارستان رسانده بودم، قطعا زنده می ماند. من از قتل همسرم پشیمان هستم. هرچند ما با هم اختلاف داشتیم، او مادر بچه هایم بود و دلم نمی خواست آسیبی به او وارد گردد. من اشتباه کردم و قبول دارم اشتباهم جبران کردنی نیست؛ اما درخواست دارم عذرخواهی من را قبول کنید.

او به قضات گفت: دو دختر 12 و 14 ساله ام به سختی زندگی شان را می گذرانند و من دو سال است که در زندان هستم. از قضات دادگاه تقاضا دارم به خاطر دو دخترم در مجازاتم تخفیف قائل شوند تا بتوانم آزاد شوم و نزد فرزندانم برگردم. قضات در خاتمه جلسه وارد شور شدند تا رأی خود را صادر نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "بخشش مردی که همسر سابقش را کشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشش مردی که همسر سابقش را کشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید