با این ترفند های ساده، دیگران را جذب خود کنیم

خبرنگاران: همه ما دوست داریم که فردی محبوب نزد دیگران باشیم. همه ما کوشش می کنیم که با رفتارهایمان دیگران را به خود جذب کنیم، اما چگونه؟ اگر دوست دارید ترفند های جذاب بودن را بدانید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

با این ترفند های ساده، دیگران را جذب خود کنیم

سوال بپرسید و با دقت به جوابش گوش دهید

یکی از رفتار هایی که شما را نزد دیگران جذاب می نماید، این است که مستمع خوبی باشید. اکثر افراد دوست دارند که در خصوص خود و علاقمندی هایشان صحبت نمایند. این که شما از دیگران سوال کنید و با دقت به حرف های آن ها گوش دهید، در واقع یک مکالمه خوبی را شروع نموده اید و به وسیله صحبت های طرف مقابل می توانید او را بیشتر بنشناسید و ارتباط بهتری با او برقرار کنید.

اما چگونه این کار را انجام دهید؟ کار سختی نیست. شما به صحبت های طرف مقابل گوش دهید و در رابطه با آن ها سوال بپرسید. مثلا اگر او گفت که یک بازیگر است، در خصوص اولین تجربه بازیگری اش سوال کنید. هر جا هم که سوالی به ذهن تان نرسید اما دوست داشتید که مکالمه را بیشتر ادامه دهید، بگوید: چه جالب! در خصوص آن بیشتر شرح می دهی؟

جمله های طرف مقابل را تکرار کنید

یکی دیگر از کار هایی که شما را نزد طرف مقابل تان جذاب می نماید این است که شما بعضی از صحبت های او را تکرار کنید. همین کار نشان می دهد که به حرف های او گوش نموده اید و به آن ها اهمیت می دهید. روانشناسان ثابت نموده اند که با این رفتار، شما میزان توجه تان را به طرف مقابل ثابت می کنید؛ بنابراین این بار به جای این که هنگام صحبت کردن طرف مقابل، به فکر جواب خود باشید، بعضی از حرف های مهم او را بلند تکرار و سعی کنید که آن ها را درک کنید و سپس به آن ها جواب دهید. مثلا اگر فردی به شما گفت که پایم در نیمه اول مسابقه فوتبال شکست، به او بگویید: نیمه اول سپس سوال بعدی را از او بپرسید. البته همواره لازم نیست که عین جمله های او را تکرار کنید، همین که کلمات کلیدی را در جواب او تکرار کنید، به او ثابت نموده اید که به حرف هایش اهمیت می دهید و همین شیوه مکالمه شما را پیش می برد.

به زبان بدن تان توجه کنید

یکی دیگر از رفتار هایی که روی طرف مقابل تان تاثیر می گذارد، زبان بدن تان است، بنابراین شما باید در هر مکالمه ای، به زبان بدن تان دقت کنید. اما برای جذاب تر شدن، چه کنید؟ کافی است که به زبان بدن طرف مقابل دقت کنید. مثلا اگر او در مقابل شما نشسته، اما به جایگاه تکیه نداده است، شما نیز کمی به جلو خم شوید یا اگر او پایش را روی پای دیگری انداخت، شما نیز این کار را انجام دهید. این تکنیک که به تکنیک آینه ای شهرت دارد، ممکن است که به طور ناخوادآگاه در مکالمه هایتان اتفاق افتد، اما اگر به فکر تاثیرگذاری بیشتری روی طرف مقابل تان هستید، بهتر است که به آن توجه بیشتری داشته باشید.

با چشم هایتان لبخند بزنید

روانشناسان اعتقاد دارند که ما می توانیم با حالت صورت مان با دیگران ارتباط برقرار کنیم. اگر شما می خواهید بدون سختی و انجام کاری جذاب تر به نظر برسید، کافی است که لبخند بزنید. زمانی که شما لبخند می زنید، در واقع راه را برای برقراری ارتباط با دیگران باز نموده اید.

البته هر لبخندی راهکار شما نمی باشد. لبخندی تاثیرگذار است که در چشم هایتان نیز پیدا باشد. اگر دقت نموده باشید، زمانی که شما از ته دل می خندید، کمی چشم هایتان کوچک تر می گردد، اما در لبخند های زورکی تنها ماهیچه های لب های شما حرکت نموده و هیچ تغییری در فرم چشم هایتان ایجاد نمی نماید. از این رو بهتر است که هنگام ارتباط برقرار کردن با دیگران، یک لبخند واقعی روی لب هایتان باشد.

به اطرافیانتان انرژی مثبت دهید

افراد جذاب افرادی سخنوری نیستند، اما آن ها می دانند که چگونه دیگران را به سمت خود جلب نمایند. اگر شما می خواهید فردی را تحت تاثیر قرار دهید، باید به گونه ای با او صحبت کنید که او پس از مکالمه با شما، با حس و انرژی مثبتی از شما جدا گردد. به بیان دیگر، او باید از هم نشینی با شما لذت ببرد شما باید به گونه ای رفتار کنید که انتظار دارید دیگران با شما رفتار نمایند. مثلا در یک میهمانی یک گوشه آرام ننشینید، منتظر نباشید که دیگران به سراغ شما بیایند، خودتان برای صحبت با آن ها پیش قدم شوید. سعی کنید به آن ها انرژی مثبت دهید. مثلا به طرف مقابل تان بگویید: این لباس خیلی به تو می آید. در حقیقت باید به گونه ای رفتار کنید که آن ها در کنار شما احساس خاص بودن نمایند. همین باعث می گردد که آن ها برای دیدار مجدد شما لحظه شماری نمایند.

اسم دیگران را به خاطر داشته باشید

هیچ چیز بدتر از این نیست که شما طرف مقابل تان را بعد از یک دیدار فراموش کنید یا این که اسم او را از یاد ببرید. برعکس همین اتفاق، یعنی به یاد آوردن اسم دیگران، تاثیر فوق العاده ای روی آن ها می گذارد. البته تنها به یاد داشتن اسم دیگران کافی نیست، بلکه شما باید آن را نشان دهید. مثلا اگر همسر شما یکی از دوستانش را به شما معرفی کرد، بگویید: از آشنایی با شما خوشبختم، علی آقا یا این که سعی کنید حین مکالمات نام طرف مقابل را به زبان آورید. همین کار ساده، تاثیر فوق العاده ای را روی طرف مقابل خواهد گذاشت.

در زمان حال زندگی کنید

این که غصه اتفاقات گذشته را نخوریم یا این که به فکر آینده نباشیم، ساده نیست، اما اگر سعی کنید که در زمان حال زندگی کنید، نه تنها خودتان از زندگی لذت بیشتری خواهید برد، بلکه برای دیگران هم جذاب تر خواهید بود. لازم نیست که مدام دیگران را راضی نگه دارید یا کاری کنید که به مذاق آن ها خوش آید، همین که در لحظه زندگی کنید، همه چیز به بهترین شکل ممکن برایتان اتفاق خواهد افتاد. همین که دیگران ببینند شما به دنبال حاشیه و پیچیده کردن مسائل نیستید، بیشتر جذب تان می شوند، زیرا آن ها هم دوست دارند که مانند شما از هر چه فکر و خیال است، برای ساعاتی رهایی یابندم.

خودتان باشید

مهم نیست که بعضی از اخلاق هایتان بد است یا این که از نظر خودتان شخصیت دوست داشتنی ندارید، هر چه هستید، سعی کنید خودتان باشید. مردم شخصیت های تکراری را دوست ندارند بلکه جذب افرادی یا شخصیت های خاص و منحصر بفرد می شوند. شما برای چیزی که اکنون هستید، سال ها زمان گذاشته اید، بنابراین خودتان را دوست داشته باشید و در عین حال برای بهبودی شخصیت تان کوشش کنید.

منبع: thelist

منبع: برترین ها

به "با این ترفند های ساده، دیگران را جذب خود کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این ترفند های ساده، دیگران را جذب خود کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید