اظهار نظر جالب کارلسن درباره نابغه ایرانی

به گزارش وبلاگ 1 کد، همیشه رقابت های علیرضا فیروزجا و مگنوس کارلسن مورد توجه رسانه ها و شطرنج بازان مطرح جهان است. حضور فیروزجا به عنوان نفر اول جوانان شطرنج جهان و کارلسن به عنوان نفر اول شطرنج کلاسیک جهان در یک تورنمنت به جذابیت های آن رقابت می افزاید.

اظهار نظر جالب کارلسن درباره نابغه ایرانی

در جدیدترین رقابت ها این دو شطرنج باز در سوپرتورنمنت نروژ که بعد از مدت ها به صورت حضوری برگزار می گردد، دست به مهره شده اند. رقابت های رو در رو علیرضا و کارلسن همیشه با جذابیت و حاشیه های خاص خود همراه است.

در گذشته به دلیل شیوع کرونا بسیاری از رقابت های شطرنج به صورت آنلاین برگزار گردید. برگزاری رقابت های آنلاین شطرنج باعث شد قدرت های شطرنج دنیا در مدت ها بسیار کوتاه با یکدیگر به رقابت بپردازند. فیروزجا در مسابقات آنلاین هم بار ها مقابل کارلسن قرار گرفته بود.

در رقابت های حضوری نروژ فیروزجا بازهم نتوانست کارلسن را شکست دهد. او در یک بازی عجیب باخت.

کارلسن در باره فیروزجا اظهار نظر جالبی انجام داده است. نفر اول شطرنج دنیا درباره نابغه ایرانی شطرنج گفته که فیروزجا میخواهد که یک بازیکن بسیار، بسیار خوب برای یک مدت طولانی گردد برای همین به نظر می رسد که کوشش خود را انجام می دهد.

او هم چنین می گوید که انتظار رقابت های بیش تری با فیروزجا دارد و علاقه دارد که چالش های بیش تری با نابغه شطرنج ایران داشته باشد.

در آخر کارلسن به دلیل پیروزی مقابل فیروزجا احساس خرسندی می نماید.

منبع: فرارو

به "اظهار نظر جالب کارلسن درباره نابغه ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهار نظر جالب کارلسن درباره نابغه ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید