از می سال 2021 سرعت بارگزاری سایت ها و تجربه کاربری، اهمیت بیشتری در رتبه بندی نتایج جستجو خواهند داشت

به گزارش وبلاگ 1 کد، می سال جاری گوگل اطلاع داد که سرعت لود سایت ها در کنار بعضی شاخص های دیگر مربوط به تجربه کاربری، در رتبه بندی سایت های در نظر گرفته خواهند شد.

از می سال 2021 سرعت بارگزاری سایت ها و تجربه کاربری، اهمیت بیشتری در رتبه بندی نتایج جستجو خواهند داشت

البته همان طور که می دانید اینها قبلا هم در رتبه بندی مؤثر بودند، اما گویا گوگل در نظر دارد این شاخص ها را بیشتر دخیل کند و عملا از می سال 2021 به صورت رسمی، در رتبه بندی لحاظ خواهند شد.

پس شما به عنوان صاحب یک سایت باید تا دیر نشده عواملی مانند زمان بازگزاری سایت، ریسپانسیو بودن و ثبات گرافیکی سایت خود را ارتقا بدهید. منظور از این آخری این است که کاربر به خاطر لود بد سایت و این سو و آن سو شدن دکمه ها، کلیک یا تپ اشتباه روی صفحه نکند و به صفحاتی نرود که واقعا در نظر نداشته.

پس خیلی مهم است که رفاه کاربران و به خصوص کاربران موبایل را در نظر بگیریم.

همان طور که اشاره شد از می سال 2021 این شاخص ها در کنار شاخص هایی که قبلا هم خیلی مهم بودند مانند سهولت مشاهده با مرورگرهای موبایل، امنیت کاربر هنگام مرور و استفاده از پروتکل HTTPS اهمین بیشتری خواهند یافت.

صاحبان سایت ها از همین حالا در پی اصلاحاتی برآمده اند و گوگل از روی مراجعات آنها به بخش های متناظر در کنسول جستجو متوجه این امر شده است. در واقعا در ماه ها اخیر وب مسترها 70 درصد بیشتر به این قسمت ها سر می زنند.

در تصویر زیر فاکتورهایی که وب مسترها حتما باید در نظر بگیرند، خلاصه شده اند:

منبع

منبع: یک پزشک

به "از می سال 2021 سرعت بارگزاری سایت ها و تجربه کاربری، اهمیت بیشتری در رتبه بندی نتایج جستجو خواهند داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از می سال 2021 سرعت بارگزاری سایت ها و تجربه کاربری، اهمیت بیشتری در رتبه بندی نتایج جستجو خواهند داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید