اختصاص سهمیه بنزین به سرویس مدارس ، میزان سهمیه مشخص نیست

به گزارش وبلاگ 1 کد، افزایش قیمت بنزین از نخستین ساعت بامداد جمعه، نگرانی درباره افزایش قیمت کالاها و خدمات مختلف از جمله هزینه سرویس مدارس را در پی داشت و امروز وزیر آموزش و پرورش گفت به سرویس مدارس سهمیه سوخت تعلق می گیرد.

اختصاص سهمیه بنزین به سرویس مدارس ، میزان سهمیه مشخص نیست

به گزارش وبلاگ 1 کد به نقل از مهر، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: با هماهنگی به عمل آمده، سهمیه بنزین مورد نیاز سرویس های مدارس تامین خواهد شد.

وی اضافه کرد: این سهمیه پس از ثبت نام کلیه سرویس ها و بررسی میزان مورد نیاز از روز اجرای سهمیه بندی یعنی 24 آبان جاری محاسبه و اعمال خواهد شد.

نورعلی عباسپور مدیر کل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش نیز با اشاره به این سهمیه به ایلنا گفت: وزیر آموزش و پرورش جلسه ای را با سازمان برنامه و بودجه، وزارت نفت و وزارت کشور داشته و در آن جلسه این موضوع پذیرفته شده است که سوخت با سهمیه ویژه ای برای سرویس مدارس در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر مقدمات لازم فراهم شده است و باید اطلاعات مورد نیاز ارائه شود که بر اساس آن تمام وسایل نقلیه ای که مجوز جابه جایی دانش آموزان را دارند، از این سهمیه برخوردار شوند. علاوه بر این، باید اطلاعات تمام افرادی که راننده سرویس مدارس هستند و با مدارس قرارداد دارند، در سامانه سپند ثبت شود.

عباسپور توضیح داد: جلسات رسیدگی به موضوع سوخت سرویس مدارس امروز هم ادامه خواهد داشت و بنا است ابعاد آن کاملا معین و سپس اقدام شود. امروز با حوزه حمل و نقل کشور تماس داشتیم. یک مصوبه برای بررسی سهمیه بنزین مدارس در نظر گرفته شده است و به دنبال اجرایی کردن آن هستیم. به هر حال باید سهمیه ای برای سرویس مدارس در نظر گرفته شود، زیرا رانندگان جزو اقشار واجد شرایط هستند.

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در سرانجام گفت: فعلا میزان سهمیه سرویس مدارس (ون و سواری) معین نشده است، ولی با صحبت هایی که وزیر آموزش و پرورش با وزیر نفت داشته است، قطعا سهمیه ای پیش بینی خواهد شد که نگرانی ها برطرف شود. طی یک یا دو هفته آینده، ابعاد کامل این تصمیمات و جلسات معین خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "اختصاص سهمیه بنزین به سرویس مدارس ، میزان سهمیه مشخص نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص سهمیه بنزین به سرویس مدارس ، میزان سهمیه مشخص نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید