اجرای جهت طبیعت گامی در راستای تحقق رویکرد انسان محوری است

به گزارش وبلاگ 1 کد، رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران، اجرای جهت طبیعت را گامی در راستای تحقق رویکرد انسان محوری مدیریت شهری دوره پنجم دانست و خواهان اجرایی شدن اولین جهت این پروژه تا سرانجام این دوره شد.

اجرای جهت طبیعت گامی در راستای تحقق رویکرد انسان محوری است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ 1 کد، محمد سالاری در بازدید خود از محل ایجاد جهت طبیعت در اراضی عباس آباد، در مورد این پروژه گفت: اجرای این جهت پیشنهاد کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران بود که با موافقت اعضای شورا، به عنوان یکی از محور های مصوب برنامه 5 ساله سوم شهرداری و برنامه و بودجه سال 99 مصوب شد.

وی ادامه داد: قرار است این جهت در گام اول به صورت پیاده راه و جهت دوچرخه از محدوده پارکینگ بیهقی در مجاورت مصلی تهران و محدوده پشت ساختمان بنیاد مستضعفان به روی تونل رسالت برود و بر فراز اتوبان حکیم تا محدوده برج میلاد ادامه یافته و در پارک پردیسان انتها پیدا کند.

سالاری توضیح داد: در این محدوده تا منطقه 22، مجموعه قابل توجهی از فضا های سبز و باز و رود دره ها را داریم که می توان از آن برای این پروژه انسان محور استفاده کرد. البته ایجاد جهت فعلی، گام اول محسوب می گردد و در ادامه می تواند تا مجموعه سرخه حصار ادامه پیدا کند.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با بیان اینکه اجرای جهت طبیعت جدای از اینکه یک پروژه عمرانی محسوب می گردد، تحقق یک رویکرد انسان محوری است، گفت: در دوره های گذشته اتوبان سازی، بزرگراه سازی و تونل سازی برای خودرو ها در اولویت مدیریت شهری قرار داشت، اما مدیریت شهری دوره پنجم، رویکرد انسان محوری را انتخاب نموده و معتقد است، انسان ها باید بتوانند بر فراز خیابان ها تردد نمایند.

وی اضافه کرد: تقاضای ما از شهردار تهران و همکاران ایشان در شرکت اراضی عباس آباد و شهرداری منطقه 6 این است که برنامه ریزی ها به نحوی صورت گیرد که این جهت تا مجموعه برج میلاد تا انتها این دوره اجرایی گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اجرای جهت طبیعت گامی در راستای تحقق رویکرد انسان محوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای جهت طبیعت گامی در راستای تحقق رویکرد انسان محوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید